16 ton żywności ze zbiórki Caritas „Tak Pomagam”

Około 16 ton żywności zebrano w diecezji płockiej w czasie przedświątecznej zbiórki żywności Caritas „Tak Pomagam” (6-7 grudnia br.). Jest to o 4 tony więcej niż podczas podobnej zbiórki w roku ubiegłym. W akcję zaangażowało się około tysiąca wolontariuszy w 82. sklepach na terenie diecezji.

Tony_zywnosci.jpg

Caritas Diecezji Płockiej tradycyjnie włączyła się w zbiórkę żywności pod hasłem „Tak Pomagam”, która w Polsce miała miejsce już po raz 17. W diecezji akcję zorganizowano w 82. sklepach sieci Biedronka, Mila i Lidl oraz innych sklepach: w Płocku, Mławie, Pułtusku, Żurominie, Sierpcu, Nasielsku, Płońsku, Bielsku, Świedziebni, Strzegowie, Ciechanowie, Przasnyszu i Gostyninie. Przedmiotem zbiórki była żywność z długim terminem przydatności do spożycia oraz środki czystości.

Efekty tegorocznej zbiórki cieszą, ponieważ w ciągu dwóch dni udało się zebrać 15 tys. 854 kg żywności, czyli niemal 16 ton. W inicjatywę włączyło się około tysiąca wolontariuszy, zwłaszcza członków Szkolnych Kół Caritas, ale też Parafialnych Zespołów Caritas czy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Płocku. Pomocą służyła także młodzież szkolna i nauczyciele z wielu miejscowości w diecezji.

Zebrane produkty przed Bożym Narodzeniem zostaną przekazane osobom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej, czyli takim, których nie stać na przygotowanie świąt Bożego Narodzenia w swoich domach.