200 kg żywności dla seniorów w parafii Węgrzynowo

Około 200 kg żywności przekazała parafia pw. Ducha Świętego w Węgrzynowie seniorom i osobom samotnym. Żywność, przekazana parafii przez przedsiębiorcę z Warszawy, trafiła do osób, które z powodu obecnych ograniczeń mają trudności w udaniu się po zakupy.

Bread-2193537_1920.jpg

Żywność (mrożonki, głównie mięsne) trafiła do Węgrzynowa z Warszawy, została bezinteresownie przekazania przez jednego z przedsiębiorców. Informacje o możliwości skorzystania z tych produktów proboszcz parafii ks. Rafał Grzelczyk przekazał m.in. za pośrednictwem parafialnego fejsbuka.

- Żywność trafiła do 40 domów, do osób starszych, chorych, samotnych, mających trudności w zrobieniu zakupów, z powodu ograniczeń w przemieszczaniu się. Na jeden dom przypadło 4-5 kg żywności. Przy okazji można było porozmawiać, wysłuchać parafian – przekazał ks. Rafał Grzelczyk proboszcz parafii pw. Ducha Świętego w Węgrzynowie.

W dystrybucję żywności włączyło się kilkoro parafian. Ze względu na to, że były to mrożonki, należało je przekazać parafianom szybko i sprawnie, przy zachowaniu koniecznych środków bezpieczeństwa.