400 paczek od płocczan jedzie do Polaków na Wileńszczyźnie

400 paczek żywnościowych oraz 140 wyprawek szkolnych trafi do Polaków na Litwie, dzięki akcji „Świąteczna Paczka Rodakom na Wileńszczyźnie”, przygotowanej przez Fundację „Cokolwiek uczyniliście” z Płocka. Dary udało się zebrać dzięki wielu instytucjom, osobom prywatnym, Fundacji Energa i Fundacji Enea.

Paczka.jpg

Fundacja „Cokolwiek uczyniliście” z Płocka po raz trzeci przygotowała „Świąteczną Paczkę Rodakom na Wileńszczyźnie”. Akcję w tej edycji wsparły Fundacja Enea i Fundacja Energa.

Ponadto w zbiórkę darów zaangażowali się: parafia św. Stanisława Kostki w Płocku, parafia św. Józefa w Płocku, parafia św. Jadwigi w Płocku, Klub Seniora „Szansa”, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 23 im. Armii Krajowej w Płocku, V Liceum Ogólnokształcące w Płocku, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Płocku, Orlen Laboratorium, Centrum Edukacji Grupy Orlen w Płocku, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Płockiej, Wydział ds. Rodzin Kurii Diecezjalnej Płockiej.

Jarosław Karpiński sfinansował część transportu paczek oraz przewóz wolontariuszy fundacji na Litwę. Indywidualnie akcję wsparli też: ks. kan. Stanisław Kaźmierczak, ks. kan. Antoni Kołodziejski, Andrzej Aleksandrowicz i Beata Skrzyńska. 

- 16 grudnia wyruszył transport na Wileńszczyznę, w którym znajduje się około 400 paczek żywnościowych. Dary dotrą do Wspólnoty Miłosierdzia Bożego, organizacji pozarządowej z Solecznik koło Wilna, którą kieruje Tadeusz Romanowski. Z tą wspólnotą od kilku lat współpracuje nasza fundacja. Poza tym przygotowano 140 wyprawek szkolnych dla uczniów szkół w Podborzu i Butramańcach. Warto jeszcze wspomnieć o paczkach indywidualnych, przygotowanych przez konkretnych płocczan dla konkretnych mieszkańców Solecznik. Gdybyśmy to podsumowali, to tegoroczna „paczka” waży blisko cztery tony – powiedział  Witold Wybult, prezes Fundacji „Cokolwiek uczyniliście”.

Koordynatorem akcji pomocowej był Adam Modliborski, wiceprezes zarządu Fundacji „Cokolwiek uczyniliście”.