Akcja „Audiokrew” przy parafii św. Wojciecha w Płocku

Około 11 litrów krwi zebrano na terenie parafii św. Wojciecha w Płocku w czasie akcji „Audiokrew”. Poza tym chętni mogli zgłosić się jako potencjalni dawcy szpiku kostnego: - Wśród oddających krew był wiele kobiet oraz osób, które zrobiły to po raz pierwszy w życiu – komentuje Karol Krajewski, koordynator Klubu Honorowych Dawców Krwi Legion Oddział Płock, który zainicjował akcję.

Krew.jpg

Zbiórka krwi oraz rejestracja w bazie potencjalnych dawców szpiku DKMS odbyła się w niedzielę 28 lipca przy kościele parafii św. Wojciecha w Płocku. Krew mogły oddać osoby w wieku od 18 do 65 lat, natomiast do bazy dawców szpiku kostnego DKMS mogły zapisać się osoby w wieku od 18 do 55 lat.

- W celu oddania krwi zgłosiło się 36 osób, ale mogliśmy ją pobrać od 24 dawców. Udało się zebrać około 11 litrów krwi. Trafi ona do obu płockich szpitali. Jeśli chodzi o bazę DKMS, to zgłosiło się 6 potencjalnych dawców. Warto zaznaczyć, że wśród oddających krew było wiele kobiet oraz osób, które zrobiły to po raz pierwszy w życiu, a więc przełamały strach niekiedy towarzyszący tej czynności – mówi Karol Krajewski, koordynator Klubu Honorowych Dawców Krwi Legion Oddział Płock.

Przedsięwzięcie „Audiokrew” odbyło się w Płocku po raz drugi, w czasie trwania festiwalu muzyki elektronicznej „Audioriwer”, choć nie było z nim organizacyjnie powiązane.

Organizatorami przedsięwzięcia, którego celem jest pomoc osobom chorym, byli: Klub Honorowych Dawców Krwi Legion Oddział Płock i parafia pw. św. Wojciecha na płockim osiedlu Podolszyce Południe.