Biskup Szymon Stułkowski do młodzieży: bądźcie świadkami Ewangelii życia

Biskup Szymon Stułkowski w płockim ośrodku „Studnia” spotkał się z młodymi ludźmi, którzy aktywnie działają w Kościele: - Bądźcie świadkami Ewangelii życia – zwrócił się do nich ordynariusz diecezji. W programie spotkania była modlitwa w obronie życia i warsztaty „W labiryncie bioetyki”.

437767397 829836025847620 4329858160812086820 N

- Wszystko cokolwiek chcecie zrobić w Kościele ma być służbą – zwrócił się do liderów parafialnych i uczestników Szkoły Animatora 13 kwietnia br. bp Szymon Stułkowski. - Wasze zaangażowanie ma być służbą. To ma być „kariera w służbie”, umniejszanie się, by służyć drugiemu człowiekowi i Bogu. Macie stać się współpracownikami Chrystusa Zmartwychwstałego i działać mocą Jego Ducha – podkreślił biskup płocki.

Zaznaczył, że w tych dniach Parlament Europejski przyjął rezolucję zachęcającą do tego, aby zabijanie nienarodzonych było jednym z praw człowieka. Za biskupami z Niemiec powtórzył, że jest to „barbarzyństwo”. Dodał, że w medialnych wypowiedziach sprawę decyzji o życiu przypisuje się tylko kobietom, a przecież poczęte dzieci mają też ojców.

- Dziś nie mamy żadnej wątpliwości, że życie jest od początku. Najważniejsi prawnicy mówią o istnieniu życia od momentu poczęcia. Bądźcie świadkami Ewangelii życia. Jesteście zaproszeni do angażowania się w służbie życia. Nie bójcie się zabierać głosu w obronie życia w swoich środowiskach – poprosił bp Stułkowski.

Zaakcentował, że potrzeba jak najwięcej głosów młodych ludzi w obronie życia. Każdy kto żyje, masz prawo stawać w obronie życia: - Jezus jest w waszym życiu i działaniu, gdy otwieracie się na Ducha Świętego. On będzie czynił cuda, dodawał siły i odwagi, aby świadczyć o Jezusie - zaznaczył duchowny. 

W siedzibie Diecezjalnego Duszpasterstwo Młodzieży „Studnia” 13 kwietnia br. spotkali się liderzy duszpasterstwa młodzieży oraz uczestnicy Szkoły Animatora. W programie spotkania była wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa w obronie życia, wystąpienie ks. dr. Bartosza Leszkiewicza „Język komunikacji”, prezentacja kanału  „Podobni od zawsze”.

Uczestnicy Szkoły Animatora wzięli też udział w wykładach i warsztatach „W labiryncie bioetyki” - ich celem zajęć było omówienie współczesnych wyzwań bioetycznych w perspektywie bioetyki personalistycznej. Zajęcia poprowadził ks. dr Wojciech Kućko, prodziekan Wydziału Studiów nad Rodziną UKSW w Warszawie, duszpasterz rodzin w diecezji płockiej.

Duszpasterstwo młodzieży zaplanowało m.in. spotkania młodzieży w rejonach (kwiecień i maj), wyjazd do Lednicy (1 czerwca), Campo Bosco (22-25 sierpnia), Szkoła Kontaktu z Bogiem (11-15 września oraz 27-31 grudnia), pielgrzymka do Rostkowa (14 września - dzieci i 21 września - młodzież), wyjazd młodych na Jubileusz do Rzymu (28 lipca – 3 sierpnia  2025 r.).