Caritas diecezjalna zorganizuje wypoczynek letni dla 400 osób

400 osób: dzieci i młodzieży z diecezji płockiej, wychowywanych w rodzinach znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej, w ciągu kilku letnich turnusów będzie wypoczywać w Ośrodku Charytatywno-Szkoleniowym Caritas Diecezji Płockiej w Popowie. Ich pobyt kolonijny dofinansuje Kuratorium Oświaty w Warszawie.

Rece_dzieci.jpg

400 osób: dzieci i młodzieży w wieku 8-16 lat wypocznie w ciągu kilku turnusów w położonym na terenie leśnym Ośrodku Charytatywno-Szkoleniowym Caritas Diecezji Płockiej im. Bł. Abpa. Antoniego J. Nowowiejskiego w Popowie. Uczestnicy na wypoczynek przyjadą z wykwalifikowanymi opiekunami. Będą mieli zapewnione posiłki, a także wiele atrakcji m.in. zwiedzą Muzeum Narodowe oraz wystawę przygotowaną przez osoby niewidome w Warszawie.

Wezmą też udział w warsztatach malarsko-plastycznych na terenie ośrodka. Na miejscu na co dzień dzieci i młodzież będą mieć do dyspozycji boisko sportowe, basen, ścianki do wspinaczki, tzw. tyrolkę, place zabaw. Nie zabraknie też zajęć sportowo-rekreacyjnych, dyskotek i wieczornych ognisk. Chętni będą mogli codziennie uczestniczyć w Mszy św. Opiekę duchową zapewni im neoprezbiter ks. Tomasz Gerek.

Kierownik ośrodka ks. Paweł Rokicki mówi, że organizatorom kolonii chodzi o to, aby dzieci i młodzież w jakimś sensie oderwać od świata wirtualnego: - Chcemy zrealizować program wychowawczy, w którym kładzie się akcent na wartość duchowe, uczy właściwego przeżywania kultury i sztuki, wdraża podstawy savoir-vivr`u, uczy tolerancji wobec osób chorych i niepełnosprawnych. Postaramy się, aby pobyt w ośrodku Caritas różnił się od innych, typowo świeckich form wypoczynku – podkreśla ksiądz kierownik.

Pobyt dzieci i młodzieży z diecezji płockiej w ośrodku finansowany jest przez Caritas Diecezji Płockiej, przy dofinansowaniu Kuratorium Oświaty w Warszawie. Turnusy odbędą się w dniach 22 lipca – 23 sierpnia br.