Caritas pomaga seniorom w Tygodniu Miłosierdzia

W Tygodniu Miłosierdzia Caritas Diecezji Płockiej realizuje akcję #Pomoc Dla Seniora. Pracownicy i wolontariusze przekazują seniorom paczki żywnościowe, maseczki i rękawiczki oraz 200 kart z programu „Na codzienne zakupy”.

Old-450742_1920.jpg

Wolontariusze i pracownicy Caritas Diecezji Płockiej w Tygodniu Miłosierdzia docierają z pomocą wszędzie tam, gdzie jest ona niezbędna, w myśl słów papieża Franciszka: „Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego”.

- Seniorzy otrzymują paczki żywnościowe i środki ochrony, w tym maseczki i rękawiczki. Dzięki zaangażowaniu Fundacji Biedronki, rozdaliśmy 200 kart w programie „Na codzienne zakupy”. Umożliwiają one osobom starszym, często samotnym, o niskim miesięcznych dochodzie, zakup artykułów spożywczych i chemicznych – przekazał ks. kan. Szczepan Bugaj, dyrektor Caritas Diecezji Płockiej.

To kolejna transza pomocowa. W pierwszej Caritas przekazała potrzebującym (głównie seniorom) 300 paczek żywnościowych, w części z nich znalazły się również środki ochrony i czystości. Część paczek została dostarczona bezpośrednio do miejsc zamieszkania, tak, aby maksymalnie ograniczyć kontakty i tym samym wypełnić obowiązujące nakazy bezpieczeństwa.

Jednocześnie cały czas można wspierać kampanię Caritas #PomocDlaSeniora”, przekazując darowiznę na stronie www.caritas.pl/pomocdlaseniora, wysyłając SMS o treści SENIOR na numer 72052 (koszt 2,46 zł) lub wpłacając dowolną kwotę na konto 70 1020 1013 0000 0102 0002 6526 (tytuł wpłaty SENIOR).

Akcja #Pomoc Dla Seniora w diecezji płockiej jest realizowana we współpracy i wsparciu finansowym ze środków Caritas Polska.