Caritas przygotowała 350 paczek dla osób potrzebujących

350 paczek z żywnością przygotowała dla płocczan Caritas Diecezji Płockiej. Otrzymają je osoby, które przychodzą do stołówki Caritas na obiady, a także zgłoszą się do organizacji 23 grudnia br. Odbędzie się także wieczerza wigilijna dla bezdomnych, którzy mieszkają w Noclegowni dla Bezdomnych Mężczyzn.

Christmas-3026688_1920.jpg

Z powodu sytuacji pandemicznej w tym roku nie odbędzie się ogólnopłocka Wigilia Caritas dla osób bezdomnych i żyjących w trudnych warunkach materialnych. W tego typu świątecznym spotkaniu udział w tym roku wezmą jedynie mieszkańcy Noclegowni dla Bezdomnych Mężczyzn, prowadzoną przez Caritas Diecezji Płockiej. Odbędzie się ona 24 grudnia w lokalu Caritas przy ul. Sienkiewicza 54 w Płocku.

Poza tym płocka Caritas przygotowała 350 paczek z żywnością, które będą rozdawane 23 grudnia, w lokalach Caritas przy ul. Sienkiewicza 34 i Sienkiewicza 54. Mogą się po nie zgłaszać osoby, które codziennie korzystają z obiadów przygotowanych przez Caritas, a także pozostali płocczanie, zmagający się z trudnościami materialnymi.

„Paczki świąteczne w tym roku będą wyjątkowo obfite. Znajdzie się w nich różnego rodzaju żywność m.in. ryby, konserwy, ciasta, a także słodycze. Mamy nadzieję, że dzięki tym paczkom święta Bożego Narodzenia zostaną przeżyte godnie i radośnie” – powiedział ks. kan. Szczepan Bugaj, dyrektor Caritas Diecezji Płockiej.