Diecezjalny Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie w Czerwińsku nad Wisłą

Eucharystia, świadectwa i koncert znalazły się w programie Diecezjalnego Dnia Wspólnoty Ruchu Światło-Życie Diecezji Płockiej, który odbył się 28 sierpnia br. w Czerwińsku nad Wisłą: - Czy za wiernością charyzmatowi nie kryje się brak nowych inicjatyw? – zastanawiał się ks. Marcin M. Kędzia, moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie. W spotkaniu uczestniczyły także małżeństwa z Domowego Kościoła.

Czerwińsk, Parafia Pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny (Fot. Zbigniew Panow)

W Diecezjalnym Dniu Wspólnoty Ruchu Światło Życie w Czerwińsku nad Wisłą uczestniczyła młodzież z różnych oddziałów parafialnych w diecezji, członkowie poszczególnych diakonii, a także pary Domowego Kościoła z moderatorem ks. kan. Sławomirem A. Stefańskim. Wśród nich byli uczestnicy letnich rekolekcji oazowych.

Mszy św. w bazylice czerwińskiej przewodniczył ks. Marcin M. Kędzia, moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie. W kazaniu odniósł się do hasła na nowy rok formacyjny: „Prawda – Krzyż – Wyzwolenie”, zachęcając do tego, aby spotkanie w Czerwińsku skłoniło jego uczestników do „stanięcia w prawdzie”.

 Ksiądz moderator zasugerował także, aby członkowie Ruchu Światło-Życie zastanowili się, czy pomnażają, czy też zakopują talenty. Nie można zmarnować tego, co robi się we wspólnocie: - Zastanówmy się, czy nie chcemy się ukryć, czy nie jesteśmy przestraszeni? Czy za wiernością charyzmatowi nie kryje się brak nowych inicjatyw? - zapytał ks. Marcin M. Kędzia. Przypomniał też, że sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki nieustannie w Oazie coś zmieniał, modyfikował.  

W programie Dnia Wspólnoty była też możliwość spowiedzi oraz pora świadectw. Wygłosiły je trzy osoby z Oazy oraz dwie pary małżeńskie z Domowego Kościoła. Uczestnicy formacyjnego spotkania wzięli udział w agapie i wysłuchali koncertu „Czerwińsk – duchowa stolica Mazowsza”.