Diecezjalny Turniej Tenisa Stołowego w Płońsku z okazji Święta Niepodległości

6 listopada 2021 r. z okazji Święta Niepodległości w hali sportowej w Płońsku odbył się Diecezjalny Turniej Tenisa Stołowego, dla dziewcząt i chłopców ze szkół podstawowych i średnich. Turniej zorganizował Parafialny Uczniowski Klub Sportowy Maksymilian.

Whatsapp Image 2021 11 06 At 15.49.50

Turniej rozgrywany jest dwukrotnie każdego roku,  od 12 lat,  na obiektach Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Płońsku. Tym razem wzięło w nim udział 80 osób. Rozgrywany był w pięciu kategoriach wiekowych, zarówno dziewcząt jak i chłopców.

Zawodnicy przyjechali na turniej ze swoimi rodzicami, kapłanami, katechetami i nauczycielami z: Radzyminka, Siedlina, Jerzewa, Bądkowa, Szczytna, Bulkowa, Nowych Łubek, Stachowa, Stróżewa, Szerominka, Złotopolic, Zdunowa, Poczernina, Ćwiklina, Płońska i wielu innych miejscowości.

Rywalizacja sportowa przeprowadzana została według zasad fair play. Obsługą sędziowską i techniczną imprezy zajęli się nauczyciele Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Płońsku oraz  ks. Zbigniew Sajewski i Krzysztof Grabowski. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, długopisy, znaczki i koszulki, a zwycięscy poszczególnych kategorii medale, dyplomy i nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy poczęstowani też zostali słodkimi bułkami, kawą i herbatą.

Sportowej rywalizacji towarzyszyła pamięć o Niepodległej i modlitwa do  św. Jana Pawła II, któremu sport był bliski. Z racji pandemii zachowane zostały konieczne środki ostrożności. Impreza sportowa odbyła się dzięki wsparciu władz samorządowych: Starostwa Powiatowego,  Urzędu Miasta Płońsk, Urzędu Gminy Płońsk, Stowarzyszenia Parafiada oraz zaangażowaniu władz klubu. 

Ks. Zbigniew Sajewski
Diecezjalny Duszpasterz Sportu