Dni skupienia oazowej Diakonii Życia w Oborach

W dniach od 31 lipca do 2 sierpnia br. odbyły się dni skupienia Diakonii Życia Ruchu Światło-Życie diecezji płockiej. Do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach zjechali się studenci z niemal całej Polski, którzy swoją przeszłość związaną z płocką oazą, zdecydowali się kontynuować właśnie na płaszczyźnie Diakonii Życia.

Diakonia-zycia.jpg

Tematem przewodnim dni skupienia było szeroko rozumiane pojęcie starości, choroby oraz cierpienia. Jako gość świadectwem podzielił się ksiądz Adam Ners, kapłan z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem pracy oraz opieki duszpasterskiej nad osobami chorymi i starszymi.

Członkowie Diakonii Życia pokazali prezentacje dotyczące opieki paliatywnej, eutanazji oraz ubezwłasnowolnienia. Aby budować wszystko na odpowiednim gruncie, ksiądz Adam Kowalski zatroszczył się o dobre duchowe przeżycie tych dni, w których nie brakowało Mszy Świętej, adoracji Najświętszego Sakramentu czy medytacji Słowa Bożego.

Podczas dni skupienia zaplanowano również działalność Diakonii Życia na najbliższe miesiące oraz wybrano nowe osoby odpowiedzialne.

Michał Godlewski