„DobraNoc w Farze” dla zapracowanych wiernych w Płocku

Adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwa w ciszy i możliwość spowiedzi, składa się na inicjatywę pod nazwą „DobraNoc w Farze”. Modlitewne spotkania w ciszy odbywają się w każdy pierwszy czwartek miesiąca: - To okazja do modlitwy i adoracji Najświętszego Sakramentu dla wszystkich, którzy dopiero wieczorem mogą wstąpić do kościoła – mówi ks. kan. dr Jarosław Kamiński, proboszcz parafii farnej  w Płocku.

Dobranoc Fara

„DobraNoc w Farze” odbywa się w Farze na płockim Starym Mieście w każdy pierwszy czwartek miesiąca, w godzinach 19:00-22:00. Do kościoła mogą wtedy przyjść wszyscy, którzy chcą w ciszy klęknąć i adorować Najświętszy Sakrament, a przy okazji także być może przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania.

- W ciągu dnia często jesteśmy zabiegani, mamy do załatwienia wiele spraw. W tym jednym dniu w tygodniu możemy dać się dotknąć Jezusowi, który w ciszy i sakramentach pragnie dotknąć naszego serca. Adoracja Najświętszego Sakramentu odbywa się w niemal ciszy, towarzyszy mu jedynie spokojna muzyka chorału gregoriańskiego. To także dobry moment, kiedy można klęknąć do konfesjonału, aby się wyspowiadać. Spotkanie z Jezusem może mieć bardzo osobisty charakter - zachęca do udziału w „DobrejNocy w Farze” proboszcz ks. kan. dr Jarosław Kamiński.

Aby wszystkie podjęte w tej parafii inicjatywy przyniosły oczekiwany, duchowy skutek, za wspólnotę codziennie modlą się karmelitanki bose z Kodnia. Parafia znajduje się więc „Pod Parasolem Modlitwy”. Jest to modlitwa w intencji księży, pracowników świeckich i całej parafii. Niejako w rewanżu w każdą trzecią niedzielę miesiąca o godzinie 12:00 w kościele sprawowana jest Eucharystia w intencji karmelitanek.

- Każde podejmowane działanie, jeśli nie zostanie omodlone, nie będzie miało sensu – uważa duszpasterz. - Modlitwa karmelitanek, to swoisty „parasol modlitwy” nad nami. Wierzę, że modlitwa sióstr klauzurowych wyprosi dla nas u Boga potrzebne łaski i stanie się duchowym mostem miedzy nami. W miarę możliwości będziemy także wspierać materialnie tę kontemplacyjną wspólnotę – dodaje ks. Jarosław Kamiński.