Festiwal Campo Bosco 2020 odbył się online

„Talitha kum” - pod takim hasłem w Czerwińsku nad Wisłą Ośrodek Młodzieżowo-Powołaniowy „Emaus” zorgnizował festiwal Campo Bosco. We wszystkich imprezach można było uczestniczyć online: na kanale You Tube „Emaus Salezjanie” oraz fejsbuku Campo Bosco.

Emaus.jpg

Campo Bosco to cykliczne, sierpniowe spotkania młodych ludzi, którzy pod koniec lata przyjeżdżają do Czerwińska nad Wisłą, aby wspólnie się modlić, bawić i rozwijać – w duchu nauczania św. Jana Bosko. W ramach festiwalu odbywają się spotkania dla ducha, teatralne oraz muzyczne, zazwyczaj także warsztatowe.

Z powodu COVID-19 organizatorzy Campo Bosco 2020 musieli jednak zmienić plany. W programie znalazły się Msze św. i inne spotkania, ale przeprowadzono je online. 27. edycję zatytułowano „Talitha kum”.

„Nie mogliśmy niestety gościć uczestników jak zwykle w Czerwińsku nad Wisłą, ale staraliśmy się wytworzyć atmosferę Campo Bosco w domach uczestników. Poprzez nasze spotkania online staraliśmy się trafić do młodych ludzi, przybliżyć ich do Boga i pokazywać im moc wspólnoty” – zapewnili przedstawiciele Ośrodka Młodzieżowo-Powołaniowego „Emaus” w Czerwińsku.

Dodali, że tegoroczne hasło Campo Bosco pochodziło z Ewangelii według św. Marka. Jezus wskrzesił córkę Jaira tymi słowami „Dziewczynko, tobie mówię, wstań”. Chcieli tym sposobem nawiązać do życia każdego z młodych ludzi: „Jezus daje nam nadzieję, że powstaniemy z każdego upadku i że zawsze zejdziemy z nawet najbardziej krętej ścieżki” – opowiadali organizatorzy spotkania.

Zgodnie z dewizą festiwalu, transmitowano Msze św. a także koncerty Tau czy Bosski Roman oraz spektakle teatrów i kabaretów „A jak!”, „Opowiastki” i „Bosco”. W programie znalazły się ponadto konferencje z udziałem Sylwii Grodeckiej i Katarzyny Nowickiej oraz warsztaty z Adrianem Gawronem, Alicją Podstolec i Karoliną Wojciechowską.