Finał Konkursu Rodzinnych Szopek Bożonarodzeniowych

Rodzina Justyny i Pawła Grzembskich z córką Lidią zajęła pierwsze miejsce w Konkursie Rodzinnych Szopek Bożonarodzeniowych, organizowanym przy okazji Orszaku Trzech Króli w Płocku. Wręczenie nagród odbyło się 28 stycznia br. w Opactwie Pobenedyktyńskim w Płocku, z udziałem bp. Piotra Libery. Do konkursu zgłoszono 44 szopki.

Szopki_2019.jpg

Konkurs Rodzinnych Szopek Bożonarodzeniowych tradycyjnie odbył się podczas Orszaku Trzech Króli. Wręczenie nagród laureatom miało miejsce w Opactwie Pobenedyktyńskim w Płocku. Ogółem do konkursu zgłoszono 44 szopki, które oceniało specjalnie powołane jury konkursu.

Pierwsze miejsce zajęła rodzina Justyny i Pawła Grzembskich z córką Lidią, uczennicą Szkoły Podstawowej nr 16 w Płocku, znajdującej się na terenie parafii św. Jana Chrzciciela. Drugie miejsce jury przyznało rodzinie Anny i Mariusza Pawickich z synem Piotrem ze Szkoły Podstawowej nr 30 w Płocku (parafia św. Jakuba Apostoła w Płocku – Imielnicy). Trzecie miejsce zajęła rodzina Karoliny i Józefa Krużyńskich z córką Barbarą, uczennicą Szkoły Podstawowej nr 18 w Płocku.

Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe (sprzęt AGD), ufundowane przez bp. Piotra Liberę. W podziękowaniu swoją szopkę bp. Liberze przekazała rodzina państwa Moniki i Artura Pręgowskich z synem Kacprem ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Płocku (ich szopka otrzymała wyróżnienie).

Całe wydarzenie koordynowała s. Dominika Dudzik CSP, kierownik sekretariatu wydziału katechetycznego płockiej Kurii, odpowiedzialna podczas VIII Orszaku Trzech Króli za konkurs szopek.

Po raz pierwszy w historii płockiego orszaku zorganizowano loterię fantową dla uczestniczących w niej dzieci. Zwycięski los, a tym samym rower, wygrała Aleksandra Rakowiecka, uczennica Szkoły Podstawowej nr 21 w Płocku. Nagrodę tę ufundowało Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Płockiej.