I Diecezjalny Konkurs Recytatorski „Radość miłości” – 22 stycznia 2022 r.

W sobotę 22 stycznia br. w zabytkowym Zespole klasztornym w Ratowie odbędzie się I Diecezjalny Konkurs Recytatorski „Radość miłości” w Roku Rodziny Amoris laetitia, adresowany do dzieci, młodzieży oraz zespołów rodzinnych. Przesłuchania rozpoczną się o godz. 10:00.

Ratowo_2019_widok_od_zachodu.jpg

Konkurs zorganizował Wydział ds. Rodzin ze współpracy z Wydziałem Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Płocku oraz Sanktuarium Diecezjalnym św. Antoniego z Padwy w Ratowie, Bractwem św. Antoniego z Padwy i Stowarzyszeniem Rodzin Katolickich Diecezji Płockiej.

Ideą konkursu jest zwrócenie uwagi na przesłanie zawarte w adhortacji papieża Franciszka Amoris laetitia, dotyczące wartości miłości rodzinnej a także kształtowanie wrażliwości na poezję i promowanie twórczych form spędzania czasu przez rodziny,

Recytatorzy wystąpią w repertuarze poezji religijnej w kilku kategoriach wiekowych, co umożliwi szersze wyłonienie młodych talentów.  Do konkursu napłynęło kilkadziesiąt zgłoszeń z różnych szkół, znajdujących się na terenie diecezji płockiej oraz województwa mazowieckiego i kujawsko-pomorskiego.