Inauguracja roku szkolnego w Szkołach Katolickich

O tym, że w rzeczywistości szkolnej warto zachowywać się jak na boisku sportowym: starać się wygrać mecz i nie poddawać się w różnych sytuacjach, powiedział ks. biskup Mirosław Milewski podczas inauguracji roku szkolnego w Szkołach Katolickich w Płocku. W nowym roku szkolnym naukę w szkołach rozpoczęło około 160 osób.

Szkoly_katolickie.jpg

Bp Mirosław Milewski zwracając się do uczniów Szkół Katolickich w Płocku, porównał rzeczywistość szkolną do meczu piłki nożnej: - W szkole jest jak w sporcie, chodzi o osiąganie jak najlepszych wyników, o stawanie się dobrym w tym, co się robi. Czasami się przegrywa, nieraz czuje się, że jest się niedocenionym, ale najważniejsze, aby mieć w sobie pasję i nie poddawać się – powiedział biskup.

Życzył też dzieciom i młodzieży, aby w nadchodzącym roku mieli jak najwięcej powodów do radości z ważnych „wygranych”, które są jak medale w sporcie oraz by szkoła była dla nich „bezpieczną przestrzenią”. Także, by szkoła była i miejscem, w którym będą zdobywać nie tylko wiedzę książkową, ale też mądrość życiową.

Biskup pomocniczy diecezji płockiej pobłogosławił także plecaki pierwszoklasistów. Poza tym
wręczył nominację nowej wicedyrektor – Sylwii Kaczkowskiej oraz podziękowanie odchodzącej – dr Renacie Biernat.

W programie inauguracji była też Msza św. w kaplicy szkolnej oraz część artystyczna w wykonaniu uczniów.