Informacja o odśpiewaniu suplikacji w dniu 23 czerwca

Pi_ro.jpg

Księża Biskupi obecni na 383. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w dniach 13-14 czerwca br., podjęli decyzję o odśpiewaniu w niedzielę 23 czerwca br., we wszystkich kościołach, kaplicach oraz ośrodkach duszpasterskich, po każdej Mszy Świętej, suplikacji: „Święty Boże, Święty Mocny…”. Pieśń błagalna będzie stanowiła formę ekspiacji za świętokradztwa popełnione ostatnio w naszym kraju, za akty profanacji miejsc i przedmiotów świętych oraz za przejawy agresji wobec osób duchownych.

Płock, dnia 18 czerwca 2019 r.

† Mirosław Milewski
Wikariusz Generalny