Karty podarunkowe i żywność dla wiernych parafii św. Marcina w Gostyninie

Karty podarunkowe na zakupy spożywcze oraz środki czystości, a także żywność z długim terminem ważności, przekazuje wiernym parafii pw. św. Marcina w Gostyninie działające przy niej Koło Miłosierdzia im. św. Brata Alberta. Trafiają one do osób starszych i chorych, które w czasie stanu epidemii znalazły się w trudnej sytuacji życiowej.

Hand-4661763_1920.jpg

Koło Miłosierdzia przy parafii pw. św. Marcina w Gostyninie przekazuje wiernym, którzy znajdują się w trudnej sytuacji materialnej, karty podarunkowe (na żywność, środki higieniczne i środki czystości). Karty trafiają do osób starszych, samotnych, chorych, niepełnosprawnych. Karty te zakupiono dzięki ofiarom wiernych. Ponadto parafianom mieszkającym w mieście oraz w wioskach wokół niego, przekazywana jest też żywność, ufundowana przez darczyńców.

Ks. Leszek Smoliński, wikariusz parafii, który jest opiekunem duchowym Koła Miłosierdzia przekazuje, że wszyscy zachowują konieczne środki bezpieczeństwa: karty przekazywane są wiernym w kopertach, tak, aby nie narazić ich na jakiekolwiek niebezpieczeństwo. Także żywność znajduje się w zabezpieczonych opakowaniach.