Komunikat Rektoratu Wyższego Seminarium Duchownego

Zgodnie z dawną tradycją, począwszy od Uroczystości Wniebowzięcia NMP – Matki Bożej Zielnej, przynosimy do naszych świątyń owoce Bożego błogosławieństwa, ziemi i pracy rak ludzkich. Jest to czas dziękczynienia za plony, ale też budzenia wrażliwości na potrzebę dzielenia się chlebem i dobrocią z innymi.

Warzywa1.jpg

Zwracam się z uprzejmą prośbą do Księży Proboszczów, którzy pracują w parafiach wiejskich, aby zechcieli wesprzeć nasze Seminarium poprzez zbiórkę płodów ziemi.
Mam nadzieję, że także w tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, Czcigodni Księża włączą się w ten piękny gest i praktykę wspomagania wspólnoty seminaryjnej. Jednocześnie pragnę podziękować za dotychczasowe zaangażowanie, wrażliwość i pomoc, jakich nieustannie doświadczamy. Zapewniamy o naszej ciągłej pamięci w modlitwie, która wyraża się szczególnie w comiesięcznych Mszach świętych za wszystkich naszych darczyńców.
Zgłoszenie zbiórki proszę kierować do ks. Grzegorza Adamiaka, ekonoma seminaryjnego (tel. 509 037 282).
Płock, dnia 12 sierpnia 2019 r.

Ks. Marek Jarosz
Rektor WSD