KOMUNIKAT W SPRAWIE UROCZYSTOŚCI NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA W ROKU 2021

Bread-3935952_1920.jpg

W SPRAWIE UROCZYSTOŚCI NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA W ROKU 2021

1. Mając na uwadze sytuację epidemiologiczną w Polsce, tegoroczną Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, która przypada w tym roku w dniu 3 czerwca, należy zorganizować w parafiach w sposób zgodny z obowiązującymi przepisami sanitarnymi przy zachowaniu zalecanych zasad bezpieczeństwa.
2. Roztropnej decyzji księdza proboszcza pozostawia się kwestię organizacji procesji Bożego Ciała. Kwestie dotyczące ewentualnej organizacji procesji poza terenem przykościelnym, należy uzgodnić z odpowiednimi władzami (wskazane wydaje się skonsultowanie tej sprawy ze służbami sanitarnymi).
3. W tym dniu należy stworzyć wiernym możliwość całodniowej adoracji Najświętszego Sakramentu w świątyni (połączonej z możliwością spowiedzi). Gorąco zachęcamy by był to Dzień Eucharystyczny w parafiach.
4. W związku z powyższym procesję Bożego Ciała w Płocku i innych miastach, w których był zwyczaj organizowania wspólnej procesji przez kilka parafii, każda z nich organizuje procesję we własnym zakresie.

Płock, dnia 14 maja 2021 r.

Ks. Piotr Grzywaczewski
Wikariusz Biskupi ds. Sakramentalnych