Koncert „Wielki Polak – Kardynał Stefan Wyszyński” w Farze – 11 czerwca 2022 r.

W sobotę 11 czerwca br. w płockiej Farze odbędzie się koncert poetycko-refleksyjny pt.„Wielki Polak - Kardynał Stefan Wyszyński”, upamiętniający postać Prymasa Tysiąclecia. Początek o godz. 18.30, wstęp wolny.

FB9900DE DD8E 4678 B050 E1B7154102CD

W programie koncertu zabrzmią utwory klasyczne m.in.: J. S. Bacha, Ch. Gounoda oraz piosenka literacka autorstwa m.in. B. Okudżawy, J. Kaczmarskiego, P. Gintrowskiego.Koncert dzięki komentarzom pomiędzy utworami przybliży prawdę o Wielkim Polaku, który dzięki swej niezłomnej postawie ocalił Kościół w Polsce i tym samym poprowadził naród polski ku wolności.

Podczas koncertu wystąpią:

Agnieszka Bielanik - Witomska – wokalistka, reżyserka, artystka przez lata związana z Kabaretem Pod Egidą Jana Pietrzaka, płocczanka, absolwentka „Małachowianki”, związana przez lata z płocką Farą;

Jerzy Gościński – solista Operetki Śląskiej, Gliwickiego Teatru Muzycznego, pedagog;

Krzysztof Świtała – trębacz, muzyk orkiestrowy, kameralista i solista, muzyk sesyjny;

Klaudiusz Jania – pianista, organista, kompozytor, dyrygent, aranżer.

Całość dopełni biograficzna wystawa elementarna przygotowana przez Biuro Edukacji Narodowej IPN – „Stefan Wyszyński”.

Mecenas koncertu - PKN Orlen

Patronat Medialny - Katolickie Radio Diecezji Płockiej