KRDP zwiększyło liczbę transmisji Mszy św. i nabożeństw

Katolickie Radio Diecezji Płockiej w czasie stanu zagrożenia epidemicznego zmieniło swoją ramówkę: w ciągu dnia można wysłuchać więcej transmisji Mszy św. i nabożeństw. Ponadto poza już trwającymi na antenie Wielkopostnymi Rekolekcjami Radiowymi, w dniach 23-25 marca zaplanowano transmisje rekolekcji z kościoła farnego w Ciechanowie.

Krdp.jpg

W czasie, gdy wierni nie mogą tradycyjnie gromadzić się w kościołach na Mszach św. i nabożeństwach wielkopostnych, Katolickie Radio Diecezji Płockiej w ciągu dnia proponuje więcej transmisji live. Codziennie o godz. 18.00 w radiu transmitowana jest Msza św. (z katedry płockiej lub fary ciechanowskiej, czyli parafii św. Józefa). W niedziele liturgii Mszy św. można wysłuchać o godz.10.00 (z bazyliki katedralnej płockiej) oraz o godz. 18.00 (z fary w Ciechanowie).

Modlitwa różańcowa transmitowana jest codzienne o godz. 5.20 rano oraz o godz. 20.30 (live) (z katedry płockiej lub fary ciechanowskiej). Nabożeństw Drogi Krzyżowej z ciechanowskiej fary można wysłuchać w każdy piątek godz. 17:00 (live), a nabożeństw Gorzkich Żali w każdą niedzielę o godz. 17.00 (live) - z katedry płockiej.

Ponadto w dniach od 23 do 25 marca z ciechanowskiej fary transmitowane będą rekolekcje wielkopostne, które będzie głosił ks. Paweł Czarnecki, wicedyrektor KRDP. Transmisje live rozpoczną się o godz. 18.00 na antenie radia oraz na kanale KRDPTV (YouTube).

Od początku Wielkiego Postu w KRDP trwają też Wielkopostne Rekolekcje Radiowe, które prowadzi ks. Krzysztof Jończyk, proboszcz parafii w Sadłowie. Ich emisja odbywa się o godz. 6.40, 12.55 i 22.25. Są to krótkie, kilkuminutowe rozważania Ewangelii dnia. Każde rozważanie jest też umieszczane na Fb radia.

- Zmiana ramówki radia w obecnym okresie, to wymóg chwili. Po pierwsze, radio jest medium, które nie wymaga odrywania się od codziennych czynności. Po drugie słuchacze, którzy muszą pozostawać w swoich domach, mają mniej zajęć, trzeba więc dostarczyć im więcej przekazu religijnego. Mamy nadzieję, że z niego skorzystają – mówi ks. Paweł Czarnecki, wicedyrektor KRDP.

KRDP proponuje także słuchanie nabożeństw w internecie na stronie www.krdp.fm - w zakładce „słuchaj”. Na stronie dostępne są też transmisje live z płockiej katedry, ciechanowskiej fary oraz z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku.