Ks. biskup M. Milewski w Niedzielę Dobrego Pasterza: katolicy mają obowiązek bronić swojej wiary

- Mamy prawo reagować, gdy ktoś, kto za nic ma Boże przykazania, szarga symbole naszego kultu religijnego – powiedział ks. biskup Mirosław Milewski w Niedzielę Dobrego Pasterza, podczas wieczornej Mszy św. w parafii św. Bartłomieja (farnej) w Płocku.

Ikona_dobrego_pasterza_3.jpg

W Niedzielę Dobrego Pasterza bp Mirosław Milewski stwierdził, że świadkiem Jezusa Zmartwychwstałego można być na różny sposób. Największym świadectwem jest oddanie życia za wiarę, co dzieje się w wielu krajach na świecie. Współcześnie w Polsce chodzi o świadectwo uczciwego i prawego życia: wykonywanie obowiązków domowych, traktowanie innych z życzliwością, pomaganie słabszym, a także otwarte mówienie o tym, że wiara w Boga jest ważna.

Powiedział też, że na każdym katoliku ciąży obowiązek dawania świadectwa swojej wiary. Odniósł się do dyskusji o tym, czy tęcza LGBT na Ikonie Jasnogórskiej to profanacja, czy nie; czy trzeba reagować na drwinę z najważniejszych symboli wiary czy może dać sobie spokój, bo to i tak nie ma sensu. Dyskusje te odbywają się w miesiącu maju, gdy w kościołach w całej Polsce, przed kapliczkami i krzyżami wierni odmawiają Litanię loretańską do Najświętszej Maryi Panny.

Zaznaczył, że nie można słuchać podszeptów tych, którym wszystko jedno, czy Wizerunek Matki Bożej Częstochowskiej i Dzieciątka Jezus ma tęczę czy nie: - Mamy prawo reagować, gdy ktoś, kto za nic ma Boże przykazania, szarga symbole naszego kultu religijnego. Mamy obowiązek głośno mówić, że obraża to nasze uczucia. Mamy obowiązek nie zgadzać się na takie czyny – stwierdził hierarcha.

Dodał, że katolicy w takiej sytuacji nie mogą chować głowy w piasek, ale powinni być jednoznaczni i jasno wyrażać swoje poglądy. Chodzi tu o jasną i konkretną postawę, że nie życzą sobie, aby ktoś drwił z tego, co jest dla nich święte.

W Niedzielę Dobrego Pasterza biskup poprosił też o modlitwę za Kościół diecezjalny, jego duszpasterzy i siebie nawzajem oraz o to, by być jak owce, które słuchają głosu Dobrego Pasterza i idą za Nim, bo tylko On daje życie wieczne.

Podczas wieczornej Eucharystii w płockiej Farze bp Milewski udzielił także sakramentu bierzmowania młodzieży z parafii.