Ks. biskup Mirosław Milewski do pielgrzymów: jesteście Bożymi atletami

- Można was porównać do zawodników sportowych. Jesteście Bożymi atletami – zwrócił się ks. biskup Mirosław Milewski do pielgrzymów idących w 38. Pieszej Pielgrzymce Diecezji Płockiej na Jasną Górę, pod hasłem „Mocni Bożym Duchem”. 13 sierpnia wieczorem razem z nimi modlił się podczas Apelu Jasnogórskiego.

Ikona.jpg

Bp Mirosław Milewski spotkał się z pielgrzymami z diecezji płockiej w Wierzchowisku koło Częstochowy, w ósmym dniu ich pielgrzymowania. Razem z nimi wziął udział w Apelu Jasnogórskim i wysłuchał koncertu zespołu Głos Wołającego Na Pustyni z Ciechanowa.  

Biskup podziękował pątnikom za podjęty trud, za ofiarowanie go w różnych intencjach, swoich i Kościoła: - Można was porównać do zawodników sportowych. Jesteście Bożymi atletami. Nie chodzi tu jednak o pierwsze miejsce na podium i najlepsze wyniki, ale o przekroczenie mety, którą jest Jasna Góra, o osobiste spojrzenie w oczy Czarnej Madonny. To, co przeżyliście, spróbujcie przenieść na codzienne życie. Postarajcie zachować w sobie „ducha pielgrzymki” – zachęcił hierarcha.

Dodał, że „Bożymi atletami” i autentycznymi uczniami Chrystusa byli także błogosławieni płoccy biskupi, męczennicy II wojny światowej: abp Antoni J. Nowowiejski i bp Leon Wetmański (w tym roku przypada 20. rocznica ich beatyfikacji). Byli oni „pewni swej drogi i nigdy z niej nie zeszli”.

Zdaniem biskupa pomocniczego diecezji płockiej przestrzenią, w której rozgrywa się walka o dusze ludzi młodych, jest świat wirtualny. On „wciąga, wchłania, to, co dobre w człowieku, a oddaje rzeczy złe”: - Pamiętajcie, że to jest pole waszej duchowej walki. To, kim jesteście i kim będziecie, opisują aplikacje, z których korzystacie czy strony, na które zaglądacie - stwierdził bp Milewski.

Poprosił też pątników, aby w ostatnim dniu pielgrzymki jeden kilometr drogi ofiarować w intencji powołań kapłaństwa w diecezji płockiej. To ważna intencja, którą trzeba sobie wziąć głęboko do serca.

Uczestnicy 38. Pieszej Pielgrzymki Diecezji Płockiej na Jasną Górę wędrują od 6 sierpnia. Przed tron Czarnej Madonny dotrą 14 sierpnia. Ich przewodnikiem po raz siódmy jest ks. Jacek Prusiński.