Księża z dwóch dekanatów mławskich wsparli miejscowy szpital

Księża z dwóch dekanatów diecezji płockiej: Mława Wschód i Mława Zachód przekazali 12,5 tysiąca zł na potrzeby szpitala w Mławie, w związku z trwającą pandemią koronawirusa. Środki te zostaną przeznaczone na zakup sprzętu do dezynfekcji placówki medycznej.

Coronavirus-4904507_1920.jpg

Księża pracujący w dwóch dekanatach diecezji płockiej: Mława Wschód i Mława Zachód, jak również mieszkający na tym terenie księża emeryci, postanowili wesprzeć w walce z koronawirusem lokalny szpital. Zebrali 12,5 tysiąca zł na jego potrzeby, związane z ochroną placówki przed ewentualnymi zachorowaniami na COVID-19.

- Udało nam się zebrać kwotę 12,5 tysiąca zł. Przekazaliśmy ją Waldemarowi Rybakowi, dyrektorowi szpitala. Wiadomo, że pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu służącego do dezynfekcji pomieszczeń szpitalnych - poinformował ks. kan. Sławomir Krasiński, proboszcz parafii pw. św. Stanisława BM w Mławie oraz dziekan dekanatu Mława Wschód.

Jest to jedna z akcji pomocowych, prowadzonych przez księży diecezji płockiej. Wcześniej m.in. księża seniorzy z Domu Księży Emerytów w Płocku przekazali 7 tysięcy zł dla Szpitala Świętej Trójcy w Płocku.