KSM diecezji płockiej zebrało dary dla Polaków na Wschodzie

850 kg żywności, środków chemicznych oraz artykułów szkolnych, a także 1.750 zł w ramach kwesty towarzyszącej zbiórce artykułów, zebrało Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży diecezji płockiej w czasie akcji „Polak z Sercem”. Dary przed Bożym Narodzeniem trafią do Polaków żyjących na Kresach.

Polak_z_sercem.jpg

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży diecezji płockiej włączyło się w ogólnopolską akcję charytatywną „Polak z sercem”, której celem jest zbiórka darów dla Polaków mieszkających na Kresach. KSM-owicze przez dwa tygodnie zbierali żywność z długim terminem ważności, środki chemiczne, artykuły szkolne i biurowe, by wyposażyć świetlice dzieci i młodych na Kresach. Zbierano także pieniądze, by móc zrealizować konkretne potrzeby zamieszkałych na Wschodzie Polaków.

W diecezji w inicjatywę zaangażowało się 45 wolontariuszy. Zbiórki przeprowadzono w: Sońsku, Tłuchowie, Serocku, Strzegowie, Płońsku (parafia pw. św. Michała Archanioła) oraz Lipowcu Kościelnym. Udało się zebrać 850 kg żywności, środków chemicznych oraz artykułów szkolnych. Poza tym zebrano 1.750 zł w ramach kwesty towarzyszącej zbiórce artykułów.

- Działania na rzecz tej akcji nie trwają tylko przez dwa tygodnie. Pomagać możemy aż do 30 czerwca 2020 roku, ponieważ właśnie do końca czerwca trwa zbiórka funduszy prowadzona przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży oraz Fundację dla Młodzieży. Szczegóły znajdują się na stronie akcji „Polak z Sercem” – informuje Magdalena Karpińska, rzecznik zarządu KSM w diecezji płockiej.