KSM na wakacyjnych warsztatach pro-life

Młodzież należąca do Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Płockiej uczestniczyła w obozie formacyjnym – Letniej Akademii pro-life. Została ona zorganizowana przez Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka. Warsztaty połączone z wypoczynkiem odbyły się w ośrodku KSM w Nadbużańskim Ośrodku Edukacji w Broku.

Brok

W czasie Letniej Akademii pro-life młodzież każdego dnia uczestniczyła w Eucharystii. W ramach formacji przed południem odbywały się 2-3 godzinne warsztaty tematyczne, które były prowadzone przez Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka. Poruszane zagadnienia dotyczyły m. in.: aborcji, in vitro, czystości przedmałżeńskiej oraz naturalnych metod planowania rodziny.

Oprócz warsztatów uczestnicy aktywnie spędzali czas w parku linowym i wzięli udział w spływie kajakowym na trasie Małkinia – Brok. Udali się także do szczególnych miejsc na mapie Mazowsza: Treblinki, gdzie znajdował się niemiecki obóz koncentracyjny, a także Zuzeli - miejsca urodzin sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego.

Udział w warsztatach pro-life pozwolił uczestnikom pogłębić swoją wiedzę na temat najważniejszych zagadnień bioetycznych, spędzić czas z rówieśnikami i poznać historię małych ojczyzn. Opiekę duchową nad młodzieżą sprawował asystent diecezjalny KSM Diecezji Płockiej ks. Michał Fordubiński.

Magdalena Karpińska
Rzecznik Zarządu KSM DP