Maraton Biblijny w parafii św. Benedykta w Płocku i modlitwa przebłagalna za profanację wizerunku Matki Bożej

Maraton Biblijny z udziałem około 60 wiernych, odbył się w Tygodniu Biblijnym w parafii św. Benedykta w Płocku-Radziwiu. Wierni w ciągu jednego dnia przeczytali trzy Ewangelie: - Każdego roku Maraton Biblijny jest dla nas wyznaniem wiary – przekonywali organizatorzy tego spotkania. Zakończono je modlitwą wynagradzającą za profanacje Ikony Jasnogórskiej.

Biblia_ekumeniczna.jpg

Maraton Biblijny w parafii św. Benedykta w Płocku-Radziwiu po raz kolejny zgromadził wiernych przy księdze Pisma św., w ramach Tygodnia Biblijnego. Z inicjatywą wyszła Akcja Katolicka przy parafii. Czytanie poprzedziła antyfona Regina Caeli, a zakończył Apel Jasnogórski, po którym odmówiono modlitwę wynagradzającą za profancje wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej.

W ciągu jednego dnia około 60 osób odczytało trzy Ewangelie: według św. Mateusza, św. Marka i św. Łukasza. Pierwsze wersety odczytał ks. kan. Mariusz Oryl, proboszcz parafii. Ponadto poszczególne fragmenty Dobrej Nowiny odczytali m.in. uczniowie miejscowych szkół, młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania, przedstawiciele grup parafialnych.

- Zainteresowanie wiernych maratonem w naszej parafii jest zawsze bardzo duże i integruje wspólnotę. Oprócz wielu czytających, kościół parafialny w godzinach czytania wypełnia się słuchającymi Słowo Boże. Dzień Maratonu Biblijnego dla parafii jest zawsze wspólnym świętem i wyznaniem wiary. W tym roku przeprosiliśmy też Boga za profanacje obrazu Jego Matki – podkreślili organizatorzy wydarzenia z parafialnej Akcji Katolickiej.

XI Tydzień Biblijny w Kościele w Polsce odbył się pod hasłem „Głosili Ewangelię mocą Ducha Świętego” (1 P 1,12), w dniach 5-11 maja. W parafii św. Benedykta w Płocku-Radziwiu zainicjowała go Teresa Kijek, prezes Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.