Modlitewny lot z Najświętszym Sakramentem i relikwiami nad dekanatem Przasnysz

Lot awionetką z Najświętszym Sakramentem, relikwiami św. Stanisława Kostki i figurką Matki Bożej z Medjugorie, rozpocznie się 19 marca br. o godzinie 12.00 nad dekanatem Przasnysz: - W tym czasie będziemy się modlić modlitwą różańcową i Koronką do Bożego Miłosierdzia o oddalenie epidemii z naszego miasta, ojczyzny i całego świata - przekazali organizatorzy.

Aircraft-4546307_1920.jpg

Z inicjatywą lotu, będącego rodzajem modlitwy o ocalenie przed pandemią koronawirusa, wystąpiła Fundacja „SCALAM - Prostujemy Drogi Życia” w Przasnyszu, która ma na koncie wiele przedsięwzięć o charakterze społeczno-religijnym. Jej przedstawiciele uznali, że „nadzwyczajny czas walki z koronawirusem wymaga podjęcia wyjątkowych kroków”.

- W święto św. Józefa - patrona Kościoła, nad częścią diecezji płockiej przeleci awionetka, w której będzie znajdował się Najświętszy Sakrament, relikwie św. Stanisława Kostki - patrona Przasnysz i figurka Matki Bożej z Medjugorie. Będzie to forma modlitwy, prośba do Boga o Jego opatrzność nad tą ziemią, o oddalenie groźby epidemii. Chcemy w ten niekonwencjonalny sposób dodać wiernym otuchy, wiary i nadziei, że obecną sytuację uda się przezwyciężyć - uważa ks. Michał Gaszczyński, proboszcz parafii św. Stanisława BM w Czernicach Borowych, wicedziekan dekanatu Przasnysz.

Lot rozpocznie się o godz. 12.00, gdy tradycyjnie odbywa się modlitwa Anioł Pański. W tym czasie wierni na ziemi będą łączyć się z jego uczestnikami w modlitwie różańcowej i Koronce do Bożego Miłosierdzia. Będą modlić się o oddalenie epidemii z miasta, dekanatu, powiatu, ojczyzny, Europy i całego świata. Wewnątrz samolotu, oprócz kapłana z Najświętszym Sakramentem i pilota, lecieć będzie także Andrzej Dołęga, wiceprezes Fundacji „SCALAM…”.