Modlitwa dla młodzieży w duchu Taizé w płockiej „Studni”

Na noworoczną modlitwę w duchu Taizé zaprasza Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży „Studnia” w Płocku: - Warto rozpocząć Nowy Rok modlitwą w duchu Taizé, duchu prostoty: refleksją, modlitwą w ciszy, śpiewem kanonów - zachęca ks. Krzysztof Ruciński, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

Taize
foto: @taize/facebook

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży „Studnia” w Płocku zaprasza ludzi młodych wraz z duszpasterzami na modlitwę w duchu Taizé 1 stycznia 2022 roku o godzinie 19:30 w kaplicy Młodzieżowego Centrum Edukacyjno-Wychowawczego „Studnia” przy ul. Górnej 1 A w Płocku.

- Jest to inicjatywa skierowana do ludzi młodych. Po sylwestrowej nocy warto rozpocząć Nowy Rok modlitwą. Będziemy modlić się w duchu Taizé, w duchu prostoty. Sięgniemy do skarbca Kościoła, aby pokazać różnorodność form i sposobów modlitwy, w których wyraża się ta kluczowa w życiu chrześcijanina relacja. Będziemy szukać Boga w ciszy, osobistej refleksji, śpiewie kanonów Taizé - zapowiada ks. Krzysztof Ruciński, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

Ponieważ 1 stycznia jest też Światowym Dniem Modlitw o Pokój, młodzież będzie też modlić się o pokój: w sercach, w kraju i na świecie.

Taizé to międzynarodowa wspólnota ekumeniczna, założona w 1940 we Francji przez brata Rogera. Charakterystycznym elementem wspólnej modlitwy w Taizé jest śpiew oparty na prostych melodiach i fragmentach Pisma św. W tym roku Europejskie Spotkanie Młodych, organizowane przez tę ekumeniczną wspólnotę, jest przeprowadzone w dwóch etapach. W dniach 28 grudnia - 1 stycznia wydarzenie, gromadzące od 1978 roku młodych katolików ze wszystkich stron Starego Kontynentu, odbywa się on-line. Potem młodzi spotkają się na miejscu w Turynie w lipcu 2022 roku.