Modlitwa o pokój w parafii Miłosierdzia Bożego w Skępem z udziałem uchodźców

Kobiety z Ukrainy, które wraz ze swoimi dziećmi znalazły schronienie w Polsce, wzięły udział w Mszy św. i nabożeństwie Drogi Krzyżowej w intencji pokoju w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Skępem (25 marca br.). Parafianie przyjęli ich obecność na spotkaniu modlitewnym z życzliwością i entuzjazmem.

IMG 20220325 211558 742

Modlitewne spotkanie w intencji pokoju rozpoczęło się Mszą św. w kościele parafii Miłosierdzia Bożego. Uczestniczyły w niej kobiety z Ukrainy, które na terenie parafii znalazły schronienie przed wojną. Kilka Ukrainek, wspólnie z parafianami, odczytało wezwania Modlitwy wiernych. Kobiety zostały przyjęte brawami.

W uroczystość Zwiastowania Pańskiego proboszcz parafii ks. Roman Murawski zachęcił wiernych do duchowej adopcji dziecka poczętego, do obrony życia ludzkiego. Poprosił, aby „szturmować niebo”, prosząc o życie, by brać za życie odpowiedzialność, także w kontekście wojny w Ukrainie. Tego dnia w swojej parafii proboszcz odmówił też Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi.

Po Mszy św. o godz. 19:00 rozpoczęła się 5-kilometrowa Droga Krzyżowa w intencji pokoju na Ukrainie i o nawrócenie Rosji, wokół Jeziora Świętego w Skępem, również z udziałem uchodźców z Ukrainy. Na zakończenie Drogi Krzyżowej wierni zapalili znicze przy krzyżu misyjnym obok kościoła, na znak solidarności z Ukrainą oraz tymi, którzy w niej zginęli i polegli w walce.

W spotkaniu modlitewnym w Skępem uczestniczyło około dwustu osób. Nad ich bezpieczeństwem czuwała Policja i Straż Pożarna.