Nagroda „Hipokratesa Mazowsza 2019” dla przychodni Caritas Diecezji Płockiej

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Caritas Diecezji Płockiej w Płocku zajął pierwsze miejsce w plebiscycie „Hipokrates Mazowsza 2019”, organizowanym na Mazowszu przez redakcje „Polski Metropolii Warszawskiej” i serwisu Naszemiasto.pl. Tym samym został uznany za najlepszą przychodnię w Płocku i powiecie płockim.

Caritas_budynek.jpg

Plebiscyt „Hipokrates Mazowsza 2019” zorganizowany został po raz pierwszy, wspólnie przez redakcje „Polski Metropolii Warszawskiej” i serwisu Naszemiasto.pl, aby „uhonorować trudną pracy medyków, którzy nieustannie dbają o nasze zdrowie, a czasem i życie”. To lekarze, pielęgniarze czy ratownicy medyczni muszą niejednokrotnie zrezygnować z czasu prywatnego, aby pełnić służbę i pomagać ludziom.

W poszczególnych powiatach w plebiscycie „Hipokrates Mazowsza 2019” można było oddać swój głos (sms, przez internet) m.in. w kategoriach: lekarz rodzinny, pediatra, stomatolog, pielęgniarka, położna oraz gabinet/przychodnia. Następnie nagrodzeni zostali laureaci wojewódzcy. W plebiscycie było łącznie siedemnaście kategorii, z czego jedenaście prowadzonych było wyłącznie na szczeblu wojewódzkim.

W Płocku i powiecie płockim w kategorii gabinet/przychodnia pierwsze miejsce zajął Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Caritas Diecezji Płockiej: - Zwycięstwo w plebiscycie „Hipokrates Mazowsza 2019” świadczy o naszej pracy na medycznym rynku płockim przez minionych 20 lat, o jakości usług, indywidualnym traktowaniu pacjenta, dobrej, rodzinnej atmosferze. Ta nagroda jest odzwierciedleniem solidnej pracy naszego personelu na rzecz pacjentów należących do NZOZ Caritas Diecezji Płockiej i jego docenieniem przez pacjentów – komentuje Anna Lewandowska, która od 10 lat kieruje przychodnią.

NZOZ prowadzony przez Caritas Płocką został najwyżej oceniony, choć konkurencja była duża - w plebiscycie uczestniczyło kilkadziesiąt przychodni z Płocka i okolic.

Honorowy patronat nad plebiscytem objęli: Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego, Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Warszawie oraz Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Warszawie.

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Caritas Diecezji Płockiej w Płocku przy ul. Sienkiewicza 54 w Płocku działa od 20 lat. Udzielane świadczenia, to: Hospicjum domowe, Poradnia POZ, Poradnia pielęgniarki środowiskowo-rodzinnej, Poradnia położnej środowiskowo-rodzinnej, pielęgniarska opieka długoterminowa, punkt szczepień, gabinet zabiegowy. Kieruje nim mgr Anna Lewandowska.