Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata – diecezjalne obchody XXXVI ŚDM

Audience G6dbbda95f 1920

Decyzją papieża Franciszka od tego roku ŚDM w diecezjach będą obchodzone nie jak dotychczas w Niedzielę Palmową, ale w uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. W niedzielę, 21 listopada będziemy obchodzić XXXVI ŚDM z udziałem młodych naszej diecezji. Jego hasłem są słowa z Dziejów Apostolskich „Wstań. Ustanawiam cię świadkiem tego, co zobaczyłeś” (Dz 26,16).

Do świętowania zapraszamy młodzież formującą się w grupach i wspólnotach oraz przedstawicieli parafii. Nasze spotkanie rozpoczniemy o godz. 15:00 w parafii św. Józefa w Płocku od adoracji Najświętszego Sakramentu, podczas której będzie możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi. Uroczystej Mszy św. będzie przewodniczył ks. biskup Mirosław Milewski, po niej wysłuchamy świadectwa Michała Bukowskiego, a zakończeniem spotkania będzie koncert zespołu „Muode Koty”. Serdecznie zapraszamy.

Program diecezjalnych obchodów XXXVI ŚDM

„Wstań. Ustanawiam cię świadkiem tego, co zobaczyłeś”

21 listopada 2021 r.

MCEW Studnia i Parafia św. Józefa

Płock, ul Górna 1A

Parafia św. Józefa

15:00   Adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi

16:00   Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem ks. bp. Mirosława Milewskiego

MCEW Studnia / Szkoła Podstawowa Specjalna nr 24

17:00   Wspólny posiłek

17:45   Informacje DDM Studnia o ŚDM Lizbona 2023

18:00   Świadectwo Michała Bukowskiego „Wstań. Ustanawiam cię świadkiem tego, co zobaczyłeś”

Koncert ewangelizacyjny zespołu „Muode Koty”

Modlitwa za ŚDM Lizbona 2023. Błogosławieństwo i zakończenie spotkania

Ważne informacje

1. Od godziny 14:30 busy i samochody mogą parkować na parkingu przy MCEW Studnia.
  2. Na uroczystość diecezjalną zapraszamy młodzież ze szkoły średniej oraz studentów.
  3. Zapraszamy księży do koncelebrowania mszy św. z księdzem biskupem. Prosimy o zabranie ze sobą alby i białej stuły do koncelebry.

Uwaga! Podczas spotkania w pomieszczeniach zamkniętych uczestnicy zobowiązani są do noszenia maseczek.

ks. Krzysztof Ruciński
diecezjalny duszpasterz młodzieży i koordynator ŚDM