Niedziela z misjonarzami w parafii św. Benedykta w Płocku-Radziwiu

Wpisując się w przeżywanie października jako Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego gościliśmy w parafii pw. św. Benedykta w Płocku-Radziwiu wyjątkowych gości. Przybyli do nas w niedzielę 27 października br. na zaproszenie księdza proboszcza Mariusza Oryla.

Radziwie_misje.jpg


Parafię w Płocku-Radziwiu odwiedzili: ks. Marek Kowalski ze Zgromadzenia Księży Salezjanów, który przez wiele lat pracował jako amisjonarz w krajach Afryki, a obecnie pracuje w Salezjańskim Ośrodku Misyjnym w Warszawie, pan Jean Chrysostome Sanza Mulangu - wolontariusz współpracujący z salezjanami, mieszkający od wielu lat w Polsce, aktywnie udzielający się na rzecz pomocy krajom afrykańskim oraz dwie płockie uczennice szkół średnich: Daria Gzowska i Natalia Skrzynecka, które przygotowują się w SOM do wolontariackiego wyjazdu na misje do Afryki.

Podczas każdej Mszy Świętej byli dla nas świadectwem żywej i pięknej wiary w Boga. Wyjątkowe było kazanie dla dzieci, podczas którego poznały one kilka plemiennych słów i zabawki afrykańskich dzieci. Po Mszy wspieraliśmy misje kupując książki, płyty o tematyce misyjnej, a nawet wyroby rękodzielnicze z Afryki.

Była to wielka radość także dla Oliwii Jędrzejewskiej i Julii Brzozowskiej, dziewczynek podejmujących trud wspierania misji przez modlitwę i korespondencję z misjonarzem z Zambii – ks. Adamem Pergółem.

Parafia pw. św. Benedykta w Płocku-Radziwiu