Noc Walki o Błogosławieństwo dla Polski w Ciechanowie

- Przyprowadził nas tu Pan Jezus, żeby walczyć. Nie chcemy walczyć przeciwko komuś, ale o kogoś - powiedział bp Szymon Stułkowski podczas Nocy Walki o Błogosławieństwo dla Polski, w parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej w Ciechanowie. Spotkanie modlitewne w nocy z 16 na 17 lutego 2024 r. zorganizowali Wojownicy Maryi.

424775342 384042687704689 971225952966160233 N
foto: Wojownicy Maryi - Ciechanów/facebook

Z inicjatywy wspólnoty Wojownicy Maryi w kościele parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej w Ciechanowie w nocy z 16 na 17 lutego zorganizowano spotkanie modlitewne, aby przeprosić Boga za grzechy i prosić Go o błogosławieństwo dla Ojczyzny, przez wstawiennictwo Maryi Królowej Polski. 

Bp Szymon Stułkowski przewodniczył o północy Mszy św. w intencji Ojczyzny: - Przyprowadził nas tu Pan Jezus, żeby walczyć. Nie chcemy walczyć przeciwko komuś, ale o kogoś. Najpierw o siebie, bo w wierze chodzi o nas samych, nikt za nas nie zbuduje naszej relacji z Panem Bogiem. Chodzi o to, żebyśmy rozdarli swoje serce, żeby On mógł wlać w nie balsam miłości, uzdrawiający i przebaczający – głosił biskup.  

Podkreślił, że trzeba powalczyć o siebie, swoją wiarę, miłość do Boga, do ludzi, o swoje zbawienie. Potem trzeba powalczyć o drugiego człowieka, o jego miłość do Boga i do ludzi. Człowiek żyje w relacjach z ludźmi, jeśli „stanie się światłem”, to będzie ogrzewać, promieniować na innych. Powinno to mieć miejsce w domu, w rodzinie, parafii, szkole. 

Biskup płocki poprosił, że wobec ogłaszania „rewolucyjnych zmian” w szkołach, trzymać rękę na pulsie: - Szkoła nie jest dla rządu czy tych, co są w ministerstwie, ale dla waszych dzieci i wy macie prawo wypowiedzieć się, decydować, walczyć o to, co wasze dzieci w szkole otrzymają - zwrócił się do obecnych w kościele rodziców.  

Stwierdził, że trzeba się modlić za tych, którzy rządzą; prosić Pana Boga o to, by potrafili jak najlepiej służyć społeczeństwu, które ich wybrało: - Jeśli zdarzy się, że pojawią się ustawy w których jest mowa przeciwko życiu, że zniszczona zostanie ustawa o obronie życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci, to nikt nikogo nie zmusi, żeby z niej skorzystać. Ale prawo ustanowione kształtuje też myślenie i tu jest niebezpieczeństwo. Być może trzeba większej mobilizacji, by modlić się o obronę życia – zauważył Pasterz Kościoła płockiego.  

Zachęcił wiernych do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, czyli codziennej modlitwy przez dziewięć miesięcy w intencji poczętego dziecka.

  

- Promieniujemy na środowisko, na świat taki, jaki jest. Niech nasza modlitwa nie ustaje, ale niech nigdy nie będzie przeciwko komuś, bo to jest modlitwa z nienawróconego serca i wzięcie imienia Pana Boga nadaremno. Módlmy się z miłością i walczmy o drugiego człowieka, o jego zbawienie, zaczynając od siebie samego – podkreślił kaznodzieja.

Wojownicy Maryi podarowali bp. Stułkowskiemu pamiątkowy ryngraf, na którym znalazła się tarcza tej wspólnoty, herb biskupi, makieta Polski w barwach biało-czerwonych, godło Polski z symbolem Maryi. 

W programie czuwania w Ciechanowie - poza Mszą św. o północy – była też adoracja Najświętszego Sakramentu, Apel Jasnogórski, Różaniec - części radosna i bolesna, uwielbienie.