Nominacje: dziekańskie, wicedziekańskie i ojców duchownych

Nominacje: dziekańskie, wicedziekańskie, ojców duchownych księży w dekanacie, w związku ze zmianami proboszczowskimi i przejściami na emeryturę.

Logo Diecezja Płocka 5

Dekanat Bodzanowski
Ks. kan. mgr Andrzej Konwerski, proboszcz parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Daniszewie, z dniem 1 lipca 2023 r., mianowany ojcem duchownym księży dekanatu bodzanowskiego, do końca obecnej kadencji.

Dekanat Dzierzgowski
1. Ks. mgr Jerzy Jakubowski, proboszcz parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Grudusku, z dniem 1 lipca 2023 r., mianowany dziekanem dekanatu dzierzgowskiego, do końca obecnej kadencji.
2. Ks. mgr Hubert Jerzy Komorowski, proboszcz parafii pw. św. Macieja w Pawłowie, z dniem 1 lipca 2023 r., mianowany wicedziekanem dekanatu dzierzgowskiego, do końca obecnej kadencji.
3. Ks. prał. mgr Piotr Joniak, proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Dzierzgowie, od 1 lipca 2023 r. – emeryt, z dniem 1 lipca 2023 r., mianowany ojcem duchownym księży dekanatu dzierzgowskiego, do końca obecnej kadencji.

Dekanat Nasielski
Ks. kan. mgr Szczepan Janusz Bugaj, dyrektor Caritas Diecezji Płockiej, od dnia 1 lipca 2023 r. - proboszcz parafii pw. św. Wojciech w Nasielsku, z dniem 1 lipca 2023 r., mianowany dziekanem dekanatu nasielskiego, do końca obecnej kadencji.

Dekanat Pułtuski
1. Ks. kan. dr Janusz Kochański, proboszcz parafii pw. św. Józefa w Pułtusku, z dniem 1 lipca 2023 r., mianowany dziekanem dekanatu pułtuskiego, do końca obecnej kadencji.
2. Ks. kan. mgr Jarosław Arbat, proboszcz parafii pw. św. Zygmunta w Opinogórze, od dnia 1 lipca 2023 r. - proboszcz parafii pw. św. Mateusza w Pułtusku, z dniem 1 lipca 2023 r., mianowany wicedziekanem dekanatu pułtuskiego, do końca obecnej kadencji.

Dekanat Rypiński
1. Ks. kan. dr Andrzej Krasiński, proboszcz parafii pw. Świętej Trójcy w Rypinie, z dniem 1 lipca 2023 r., mianowany wicedziekanem dekanatu rypińskiego, do końca obecnej kadencji.
2. Ks. kan. mgr Paweł Waruszewski, proboszcz parafii pw. św. Anny w Skrwilnie, z dniem 1 lipca 2023 r., mianowany ojcem duchownym księży dekanatu rypińskiego, do końca obecnej kadencji.

Zwolnienia z urzędów: dziekana, wicedziekana, ojców duchownych księży w dekanacie, w związku ze zmianami proboszczowskimi i przejściami na emeryturę

1. Ks. mgr Jerzy Jakubowski, proboszcz parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Grudusku, w związku z nominacją na urząd dziekana dekanatu dzierzgowskiego, z dniem 30 czerwca 2023 r., zwolniony z urzędu wicedziekana dekanatu dzierzgowskiego.
2. Ks. prał. mgr Piotr Joniak, proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Dzierzgowie, w związku z przejściem na emeryturę, z dniem 30 czerwca 2023 r., zwolniony z urzędu dziekana dekanatu dzierzgowskiego.
3. Ks. kan. dr Janusz Kochański, proboszcz parafii pw. św. Józefa w Pułtusku, w związku z nominacją na urząd dziekana dekanatu pułtuskiego, z dniem 30 czerwca 2023 r., zwolniony z urzędu wicedziekana dekanatu pułtuskiego.
4. Ks. mgr Hubert Jerzy Komorowski, proboszcz parafii pw. św. Macieja w Pawłowie, w związku z nominacją na urząd wicedziekana dekanatu dzierzgowskiego, z dniem 30 czerwca 2023 r., zwolniony z funkcji ojca duchownego księży dekanatu dzierzgowskiego.
5. Ks. inf. Wiesław Kosek, proboszcz parafii pw. św. Mateusza w Pułtusku, w związku z przejściem na emeryturę, z dniem 30 czerwca 2023 r., zwolniony z urzędu dziekana dekanatu pułtuskiego.
6. Ks. kan. dr Andrzej Krasiński, proboszcz parafii pw. Świętej Trójcy w Rypinie, w związku z nominacją na urząd wicedziekana dekanatu rypińskiego, z dniem 30 czerwca 2023 r., zwolniony z funkcji ojca duchownego księży dekanatu rypińskiego.
7. Ks. kan. dr Jarosław Stanisław Kwiatkowski, proboszcz parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Łętowie, w związku z nominacją na urząd rektora Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Płocku, z dniem 30 czerwca 2023 r., zwolniony z funkcji ojca duchownego księży dekanatu bodzanowskiego.
8. ks. kan. Tadeusz Pepłoński, proboszcz parafii pw. św. Wojciecha w Nasielsku, w związku z przejściem na emeryturę, z dniem 30 czerwca 2023 r., zwolniony z urzędu dziekana dekanatu nasielskiego.
9. Ks. kan. mgr Marek Adam Zacieski, proboszcz parafii pw. św. Bartłomieja w Rogowie, w związku z przejściem na emeryturę, z dniem 30 czerwca 2023 r., zwolniony z urzędu wicedziekana dekanatu rypińskiego.