Oaza diecezji płockiej ma 23 podopiecznych akcji Adopcja Serca

Diakonia Misyjna Ruchu Światło-Życie diecezji płockiej przekazuje w ramach akcji Adopcja Serca środki na naukę 23 afrykańskich dzieci: - Latem chcemy tam pojechać, aby rozeznać potrzeby na miejscu – zapowiada Katarzyna Przybyłek z Diakonii Misyjnej.

Foska.png

Akcja Adopcja Serca jest jedną z najpopularniejszych inicjatyw, które prowadzi Diakonia Misyjna Ruchu Światło-Życie Diecezji Płockiej. Uczestniczy w niej wiele rodzin, a także coraz więcej szkół, które decydują się na opłacanie nauki w szkole afrykańskim dzieciom. Obecnie taką pomoc otrzymują 23 osoby. Na ich naukę przeznaczane są też środki pozyskiwane podczas okolicznościowych kiermaszów.

- Akcję Adopcji Serca prowadzimy od 2 lat. Cieszy się ona coraz większym zainteresowaniem naszych członków: Ruchu Światło-Życie i Domowego Kościoła. Za prowadzenie akcji odpowiada małżeństwo Magdaleny i Andrzeja Waleszczyńskich. Wspieramy dzieci z Kapiri Mposhi w Zambii. Chcemy pojechać tam latem na 2-3 miesiące, aby rozeznać potrzeby na miejscu – zapowiada Katarzyna Przybyłek z Diakonii Misyjnej, studentka IV roku Collegium Medicum w Bydgoszczy.

Jeśli nie zaistnieją nieprzewidziane przeszkody, do Zambii poleci dwoje wolontariuszy z diecezji płockiej. Będą pracować w szkole i w szpitalu. Postarają się zorganizować tam rekolekcje, poznać zwykłe życie afrykańskich dzieci, zaprzyjaźnić się ze swoimi podopiecznymi.