Oaza modli się za misjonarzy

Członkowie Ruchu-Światło Życie i Domowego Kościoła diecezji płockiej w październiku przez pięć dni w tygodniu odmawiają dziesiątek różańca za misjonarzy z poszczególnych kontynentów. Za pośrednictwem Facebooka zachęcają także do tego wszystkich chętnych: - W tym wyjątkowym czasie chcemy odpowiedzieć na wezwanie samego Jezusa, który powierzył Kościołowi ogromne dzieło misyjne – deklarują oazowicze.

Oaza_www.jpg

Akcja codziennej modlitwy różańcowej za misjonarzy zainicjowana została w Nadzwyczajnym Miesiącu Misyjnym, który ogłosił papież Franciszek z okazji setnej rocznicy opublikowania przez Benedykta XV Listu Apostolskiego „Maximum illud” - jednego z najważniejszych dokumentów rozbudzających świadomość misyjności Kościoła.

- W tym wyjątkowym czasie chcemy odpowiedzieć na wezwanie samego Jezusa Chrystusa, który powierzył nam, czyli Kościołowi, ogromne dzieło misyjne. Zapraszamy do codziennego odmawiania dziesiątka różańca, indywidualnie, w rodzinach, w parafiach, w intencji misjonarzy z naszej diecezji oraz pochodzących z Ruchu Światło-Życie - przekazują oazowicze.

Na fanpage’u Oazy od poniedziałku do piątku pojawiają się posty przypominające o modlitwie. Zawierają one też fragment dekretu „Ad gentes” o misyjnej działalności Kościoła. Młoddzież i dorośli modlą się w grupach oazowych i na spotkaniach Domowego Kościoła oraz indywidualnie. Poza tym zapraszają do modlitwy przez Facebooka osoby niezwiązane z Oazą.

- Spełniamy w ten sposób nasz obowiązek dawania świadectwa miłości Boga w prostych, codziennych gestach, tak jak to czynią misjonarze w swojej zwykłej posłudze - wyjaśniają członkowie Ruchu Światło-Życie diecezji płockiej.