Od Stasia do Maryi - pielgrzymka rowerowa z Przasnysza na Jasną Górę

50 rowerzystów jedzie z Przasnysza w pielgrzymce rowerowej na Jasną Górę, pod hasłem Od Stasia do Maryi. Wyruszyli spod kościoła farnego, w którym w 1550 roku został ochrzczony św. Stanisław Kostka, a pod drodze odwiedzili poświęcone mu sanktuarium w Rostkowie. Do celu swej podróży mają dotrzeć 23 sierpnia.

Rowerowa_przasnysz.jpg

Rowerzyści z Przasnysza i diecezji płockiej wybrali się w pielgrzymkę rowerową „Od Stasia do Maryi” po raz trzeci. Przyznają, że są to dla nich rekolekcje w drodze: z jednej strony rozważają dzieło życia św. Stanisława Kostki (1550-1568), głównego patrona diecezji płockiej oraz patrona dzieci i młodzieży, z drugiej zaś swoje intencje i trud kierują do Matki Bożej z Jasnej Góry.

Wyruszenie pielgrzymki poprzedziła Msza św. w kościele farnym (św. Wojciecha), w którym św. Stanisław Kostka został w 1550 r. ochrzczony: - Jedziemy, aby powierzyć wszystkie nasze sprawy: troski i radości naszej Matce – podkreślił ks. prał. dr Andrzej Maciejewski, proboszcz parafii oraz duchowy przewodnik pielgrzymki.

Fotorelacja fanpage Przasnyska Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę

Pierwszym przystankiem pielgrzymów było położone w odległości około 6 km od Przasnysza Rostkowo, skąd pochodził św. Stanisław Kostka i gdzie znajduje się poświęcone mu sanktuarium.

W programie pielgrzymki są m.in. Msze św. i Apele Jasnogórskie. Rowerzyści będą przejeżdżać przez Czerwińsk nad Wisłą, Krysk (skąd pochodziła Małgorzata z Kryskich, matka św. Stanisława Kostki), Niepokalanów, Rawę Mazowiecką, Spałę i Gidle. Łącznie pokonają trasę około 400 km. Przed tron Matki Bożej Jasnogórskiej dotrą 23 sierpnia.

W pielgrzymce „Od Stasia do Maryi” uczestniczy 50 osób z wielu miejsc w diecezji płockiej m.in. z Przasnysza, Ciechanowa, Płoniaw, Pawłowa, Drążdżewa, Krasnego i Bogatego.