Parafia pw. św. Jana Pawła II w Pułtusku wsparła misjonarza na Jamajce

Parafia pw. św. Jana Pawła II w Pułtusku wsparła finansowo misjonarza na Jamajce - ks. Kamila Kowalskiego, pochodzącego z diecezji płockiej. Zbiórka na cele misyjne odbyła się podczas koncertu lokalnych artystów i na portalu zrzutka.pl. Udało się zebrać około 10 tys. zł.

Jamajka-kowal-001.jpg

Ks. Kamil Kowalski jest pierwszym misjonarzem z diecezji płockiej, który pracuje misyjnie na Jamajce. Przebywa tam od sierpnia 2020 r. W minionych miesiącach wsparło go kilka parafii z diecezji płockiej m.in. Miłosierdzia Bożego w Gostyninie, św. Marcina w Gostyninie, św. Michała Archanioła w Płońsku.

Tym razem zbiórka na misje w Jamajce odbyła się w parafii pw. św. Jana Pawła II w Pułtusku, głównie podczas koncertu lokalnych artystów oraz na portalu zrzutka.pl. Płocki misjonarz otrzyma na swoją działalność kwotę około 10 tys. zł.  

- Jesteśmy młodą wspólnotą, ale kiedy tylko jest taka możliwość, chętnie wspieramy dzieła misyjne i misjonarzy. Jako parafia angażujemy się także w akcję adopcji serca. Wiem, że posługa ks. Kamila Kowalskiego na Jamajce nie jest łatwa, dlatego bardzo się cieszę, że możemy go wesprzeć finansowo. To pożytek także dla wspólnoty parafialnej, która uczy się dzielić tym, co sama posiada – powiedział ks. kan. Sławomir A. Stefański, proboszcz parafii pw. św. Jana Pawła II w Pułtusku.

Zebrane pieniądze zawiózł na Jamajkę ks. Bogdan Kołodziejski, wikariusz parafii pw. św. Jana Pawła II w Pułtusku. Ksiądz Bogdan w czasie ferii szkolnych wesprze też misjonarza w jego codziennej posłudze na rzecz parafian na Karaibach.  

Ks. Kamil Kowalski jest kapłanem diecezji płockiej od niespełna 7 lat. Do posługi misyjnej przygotował się w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie. Na Jamajce pracuje w diecezji Montego Bay między innymi w przedszkolu działającym przy parafii Cambrigde. Uczęszcza do niego 80 dzieci.

Poza tym codzienne sprawuje Mszę św., dystrybuuje żywność dla najbardziej potrzebujących, organizuje spotkania formacyjno-integracyjne dla młodzieży. Dużo czasu spędza wśród wiernych na zwykłych rozmowach. Na Jamajce jest 2 procent katolików, a ich mentalność jest też różna od europejskiej.