Parafia św. Marcina w Gostyninie zbiera na respirator dla szpitala

Parafia św. Marcina w Gostyninie prowadzi zbiórkę pieniędzy na zakup respiratora dla miejscowego szpitala. Potrzebna jest kwota w wysokości od 30 do 40 tysięcy zł. To pierwsza parafia w diecezji, która postanowiła w ten sposób pomóc miejscowemu szpitalowi w czasie pandemii koronawirusa.

Gostynin_church.jpg

Zbiórkę na zakup respiratora dla szpitala w Gostyninie – Gorzewie w czasie pandemii, zainicjował ks, kan. Ryszard Kruszewski, proboszcz parafii św. Marcina. Została ogłoszona wśród wiernych, wśród darczyńców są też księża: - Zachęcamy do włączenia się w to dzieło. Trwają rozmowy i ustalenia, aby urządzenie to jak najkorzystniej i najszybciej zakupić – przekazał ks. Kruszewski.

Do tej pory udało się zebrać ponad 10 tysięcy zł. Środki można przekazywać na konto parafii z dopiskiem „Respirator”. Poza tym zbiórka jest prowadzona do puszek w kościele i w kancelarii parafialnej. Parafia w Gostyninie jest pierwszą w diecezji, która podjęła się podobnego przedsięwzięcia.

Szpital w Gostyninie – Gorzewie od 2013 r. jest zarządzany przez spółkę Arion Szpitale. Szpital prowadzi oddziały: chirurgiczny, ginekologiczno-położniczy, neonatologiczny, anestezjologiczny, chorób wewnętrznych, pulmonologiczny, neurologiczny, kardiologiczny i pediatryczny. Prowadzi także oddziały rehabilitacyjne, pracownie diagnostyczne – EEG, EKG, endoskopii, zakład diagnostyki obrazowej i laboratoryjnej.