Parafia św. Stanisława Kostki w Płocku pomogła misjonarzom w krajach zmagających się z COVID-19

Płocka parafia pw. św. Stanisława Kostki wsparła kampanię pod nazwą „COVID19 – POMOC. Nie zostawmy ich samotnie”, inicjowaną przez Salezjański Ośrodek Misyjny. Zebrane do puszek środki zostaną przekazane misjonarzom, którzy zakupią za nie żywność, zwłaszcza dla ludności dotkniętej koronawirusem.

Salezjanie-misje.jpg

COVID-19 jest już we wszystkich krajów misyjnych. Chorobie towarzyszy bieda, a ludzie najbardziej boją się głodu. Najgorzej jest tam, gdzie najtrudniej dotrzeć fizycznie, gdzie nie ma bieżącej wody, środków czystości, lekarstw. Mieszkańcy takich krańców ziemi zazwyczaj wszystko, co zarobią danego dnia, wydają na jedzenie. Jeśli nie zarobią – nie mają co jeść. W obecnej sytuacji głód jest największą plagą krajów misyjnych.

Z myślą o takich sytuacjach parafia pw. św. Stanisława Kostki w Płocku włączyła się w akcję pod nazwą „COVID19 – POMOC. Nie zostawmy ich samotnie”, którą prowadzi Salezjański Ośrodek Misyjny w Warszawie. Na cele pomocowe zbierano środki do puszek po niedzielnych Mszach św.

„W duchu solidarności z najbardziej potrzebującymi postanowiliśmy wesprzeć misjonarzy salezjańskich w krajach misyjnych. Oczywiście zdajemy sobie sprawę z tego, że i w Polsce z powodu koronawirusa ludzie potrzebują pomocy, ale w krajach misyjnych społeczeństwa mają się nieporównywalnie gorzej - gnębi ich głód. Zdecydowaliśmy się więc wesprzeć misje finansowo, aby za te środki można było kupić na miejscu jedzenie” – mówi ks. Wiesław Kania SDB, proboszcz parafii salezjańskiej w Płocku.

Salezjańska pomoc dociera m.in. do Indii, Bangladeszu, Zambii, Madagaskaru, Kamerunu, Argentyny, Liberii, Meksyku. Walka z wirusem i skutkami wprowadzonych ograniczeń wciąż trwa. Nadal potrzeba pieniędzy, zwłaszcza na zakup jedzenia i środków higienicznych. Parafie i osoby chcące włączyć się do akcji pomocowej jej szczegóły znajdą na stronie internetowej Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego w Warszawie.