Pasjoniści w Przasnyszu przygotowali transport z pomocą na Ukrainę

Na terenie parafii św. Stanisława Kostki w Przasnyszu przygotowany został transport z darami, który w tym tygodniu pojedzie do placówki ojców pasjonistów w Smotryczu na Ukrainie: - To drugi transport, który wyruszy do Smotrycza, aby zawieść potrzebne rzeczy naszym współbraciom, którzy prowadzą tam dom pomocy społecznej, a w czasie wojny przyjęli to siebie uchodźców wewnętrznych – powiedział proboszcz o. Wiesław Wiśniewski CP.

Smotrycz
foto: fanpage @pasjonisci

Dary, które dotarły z różnych placówek pasjonistów w Polsce, pakowano do transportu w magazynie na terenie parafii św. Stanisława Kostki w Przasnyszu. Załadunek koordynował o. Piotr Czapliński CP, który pracuje w Smotryczu na Podolu, w obwodzie chmielnickim. Znajduje się tam dom pomocy społecznej z około 30 podopiecznymi w różnym wieku.

- W czasie wojny dom pasjonistów w Smotryczu przyjął dodatkowo około 30 uchodźców wewnętrznych. Poza tym pełni on rolę miejsca postoju dla osób ze wschodniej i południowej części Ukrainy, które zmierzają w kierunku granicy, aby uciec z ogarniętą wojną ojczyzny. To drugi transport, który udało się przygotować z darów, które wpłynęły z różnych domów zakonnych w Polsce. W parafii św. Stanisława Kostki zebraliśmy też 20 tysięcy zł na pomoc Ukrainie. Wszystkim darczyńcom za pomoc serdecznie dziękujemy - przekazał o. Wiesław Wiśniewski CP.   

W tirze na Ukrainę znalazła się m.in. żywność, środki czystości, ubrania, rzeczy dla dzieci. Ma on wyruszyć w kierunku Ukrainy pod koniec tego tygodnia.