Pielgrzymi z Płocka modlą się za biskupów i kapłanów

Modlitwa za kapłanów była głównym tematem trzeciego dnia pielgrzymowania pątników z diecezji płockiej na Jasną Górę (8 sierpnia br.): - Bardzo potrzebujemy waszego duchowego wsparcia - zwrócił się do pielgrzymów ks. biskup Mirosław Milewski, który przewodniczył porannej Mszy św. w Górze św. Małgorzaty. Koncelebrowali ją księża neoprezbiterzy diecezji płockiej. W pielgrzymce do Częstochowy wędruje około 1300 osób.

Ksi__a_pielgrzymka.jpg

Bp Mirosław Milewski w słowie do pielgrzymów odwołał się do fragmentu Ewangelii, w której pada pytanie, za kogo ludzie uważają Syna Człowieczego: - Udział w tej Mszy świętej jest naszym wyznaniem wiary, że Jezus jest naszym Panem, Mesjaszem, Synem Boga żywego – zaakcentował hierarcha.

Wyraził wdzięczność, że tego dnia pielgrzymi modlą się za swoich biskupów i wszystkich księży. Podkreślił, że wszyscy oni bardzo potrzebują „duchowego wsparcia i duchowego towarzyszenia”. Zaznaczył, że modlitwie patronuje św. Dominik Guzman, wielki czciciel Maryi, który najbardziej lubił modlitwę różańcową.

Usłyszał on kiedyś od Matki Bożej, że w chwilach trudnych, gdy brak już sił, powinien odmawiać różaniec, bo w tej modlitwie znajdzie skuteczną pomoc: - Jak najczęściej odmawiajcie różaniec. Gdy w jednej kieszeni macie telefon, w drugiej trzymajcie różaniec, aby móc jak najczęściej po niego sięgać – zwrócił się do pątników biskup pomocnicy diecezji płockiej.

Razem z nim Mszę św. koncelebrowało sześciu księży neoprezbiterów diecezji płockiej. Udzielili oni pielgrzymom błogosławieństwa prymicyjnego.

Cały trzeci dzień pielgrzymki poświęcony był modlitwie za biskupów i kapłanów: - W czwartek na pielgrzymce obchodziliśmy dzień modlitwy za biskupów i kapłanów oraz o powołania do kapłaństwa i stanu zakonnego. Temu poświęcone były wszystkie modlitwy, konferencje, rozważania. Rano każdy z pielgrzymów wylosował nazwisko księdza, za którego ma się modlić. Także wieczorna adoracja w Wielkiej Wsi została poświęcona tej sprawie – poinformował ks. Jacek Prusiński, główny przewodnik pielgrzymki płockiej.