Po raz piąty w Ciechanowie odbył się „Wake up”

Około 700 młodych osób modliło się, ale też słuchało świadectw i tańczyło podczas piątego „Wake up” – ewangelizacyjnego spotkania w Ciechanowie (7 października br.). Spotkanie zorganizowała wspólnota „Wojsko Gedeona” z ks. Tomaszem Decem. Mszy św. dla młodych przewodniczył ks. biskup Szymon Stułkowski, a zwieńczeniem wydarzenia był koncert Edzia.

Wake Up 2023

„Wake up” (j. ang. obudź się), czyli ewangelizacyjne spotkanie młodzieży, odbyło się w Ciechanowie po raz piąty. Około 700 młodych ludzi: członków wspólnoty „Wojsko Gedeona”, a także kandydatów do sakramentu bierzmowania z: Ciechanowa, Glinojecka, Mławy, Serocka, Pułtuska, Nasielska, Płońska, Karniewa - spotkało się w hali „Mazovia” w Ciechanowie.

W programie były spotkania z ciekawymi ludźmi, w tym z influencerką i fotomodelką Klaudią Tołłoczko, która obecnie zajmuje się między innymi tzw. dietetyką biblijną oraz wokalistą Michałem Królem, specjalistą od „muzyki uwielbieniowej”.

Ważnym punktem spotkania była adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa wstawiennicza. Wielu z nastolatków po raz pierwszy w życiu uczestniczyło w takiej formie modlitwy i głęboko ją przeżyło.

Wieczorem Mszy św. przewodniczył bp Szymon Stułkowski. W homilii przywołał obraz winnicy z Ewangelii (Mt 21, 33-43). Stwierdził, że obraz ten pokazuje, jak bardzo Bogu zależy na człowieku, jak bardzo potrafi On o człowieka walczyć, wręcz go ścigać, gdy widzi, że człowiek niszczy wzajemną relację.

Opowiedział młodzieży historię św. s. Faustyny Kowalskiej, która jeszcze jako świecka kobieta ujrzała Jezusa, gdy tańczyła na zabawie w parku w Łodzi. Bp Stułkowski podkreślił, że tak jest również w zwykłym życiu - Bóg może przyjść do człowieka w każdej chwili.

Biskup płocki dodał, że wprawdzie Bóg potrafi walczyć o człowieka, ale potrzebni są też ludzie, którzy pomogą w tej walce. Zachęcił uczestników „Wake up”, by pomogli swoim rówieśnikom w budowaniu relacji z Panem Bogiem.

Ponadto poprosił młodzież, aby modliła się o żywą relację z Duchem Świętym, starała rozmawiać z osobową miłością Boga, otwierała na przygodę współpracy z Duchem Świętym: - Daj się znaleźć Bogu. „Wake up” - obudź się, żebyś żył – wezwał ludzi młodych bp Stułkowski.

Ostatnią częścią spotkania był koncert Edzia (czyli Piotra Byliny). To gdańszczanin, freestylowiec, tiktoker i influencer, uczestnik Fame MMA. Zanim stał się popularnym internetowym twórcą, był jednym z najlepszych raperów wolnej formy improwizacji raperskiej na żywo, czyli bez wcześniejszego przygotowania. Edzio w Ciechanowie dosłownie porwał młodzież, ale nie tylko muzyką – ogromne wrażenie zrobiło także jego świadectwo doświadczenia w życiu Pana Boga.

Głównym organizatorem „Wake up” była wspólnota „Wojsko Gedeona” na czele z ks. Tomaszem Decem, wikariuszem parafii pw. św. Wojciecha w Nasielsku: - Organizacja i przebieg „Wake up” udały się dzięki zaangażowaniu bardzo wielu osób – podkreślił duchowny.