Pogrzeb ks. prał. prof. Ireneusza Mroczkowskiego

17 sierpnia zmarł ks. prał. prof. Ireneusz Mroczkowski. Przeżył 71 lat w tym 46 lat w kapłaństwie.

Pogrzeb.jpg

Uroczystości pogrzebowe śp. ks. prał. Ireneusza Mroczkowskiego odbędą się w czwartek, 20 sierpnia o godz. 11.00 w Bazylice Katedralnej. Mszy św. pogrzebowej przewodniczyć będzie ksiądz biskup Piotr Libera. Poprzedzi ją modlitwa różańcowa, która rozpocznie się o godz. 10.00. Ciało Księdza Profesora zostanie złożone do grobu na cmentarzu katolickim przy ulicy Kobylińskiego w Płocku.

We wtorek, 18 sierpnia o godzinie 16.00 w kaplicy Zakładu Pogrzebowego w Trzepowie zostanie odprawiona Msza św. w intencji Księdza Prałata.

Natomiast w środę, 19 sierpnia o godz. 19.30 Msza św. w intencji Zmarłego w kościele św. Jana Chrzciciela w Płocku pod przewodnictwem księdza biskupa Mirosława Milewskiego. O 19.00 nieszpory.

Prosimy, aby zamiast kwiatów z okazji pogrzebu Księdza Profesora złożyć ofiarę na hospicjum Caritas.

Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj Mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.