Policjanci w Ciechanowie podzielili się opłatkiem z ks. bp. Mirosławem Milewskim

O tym, aby troszczyć się o stan swojego sumienia i ponosić odpowiedzialność za swoje czyny, powiedział ks. biskup Mirosław Milewski 18 grudnia br. do policjantów w Ciechanowie. Uczestniczył tam w spotkaniu wigilijnym w Komendzie Powiatowej Policji.

Policja.jpg

Bp Milewski przyznał, że po raz pierwszy uczestniczy w Wigilii w środowisku policyjnym. Podziękował służbom mundurowym za ich trudną pracę. Dzięki policjantom Polacy mogą czuć się bezpiecznie na ulicach, w miejscach publicznych, podczas różnych spotkań. Przez ponad sto lat pracują oni na rzecz ojczyzny i małych wspólnot lokalnych. Zasłużyli na zaufanie społeczne i autorytet.

- Jesteście bardzo potrzebni nam cywilom. To, czym się zajmujecie jest nie tylko pracą – to jest służba. Często wspieracie Kościół, gdy czuwacie nad porządkiem podczas uroczystości religijnych, ale także dbacie o bezpieczeństwo kościołów i plebanii. Jesteście wrażliwi na nasz los w wymiarze eklezjalnym – zaznaczył hierarcha.

Dodał, że „więcej wymaga się od tych, komu więcej dano”. Dlatego też choć nie istnieją ludzie „krystalicznie czyści”, to jednak nad pewnymi rzeczami trzeba pracować, minimalizować je, starać się zapanować nad grzechem.

- Troszczcie się o stan swoich sumień – zaapelował do policjantów. – I księża, i policjanci potrzebują ludzi prawego sumienia. Takich, którzy nazywają dobro – dobrem, a zło - złem. Wtedy i nasza, i wasza służba będzie owocna – zaakcentował bp Milewski.

Życzył też uczestnikom spotkania wigilijnego, aby uczyli się od Świętej Rodziny prawości i szlachetności – „szlachetnego człowieczeństwa”. W każdej służbie najbardziej potrzebni są ci, którzy biorą za siebie odpowiedzialność.

W spotkaniu wigilijnym w Komendzie Powiatowej Policji w Ciechanowie uczestniczyli pracownicy tej instytucji, z komendantem insp. Grzegorzem Grabowskim. Obecny był kapelan policjantów ks. inf. Ludomir Kokosiński oraz starosta Joanna Potocka-Rak.