Ponad tysiąc osób na II Balu Wszystkich Świętych w Płocku

Ponad tysiąc osób wzięło udział w II Balu Wszystkich Świętych, jaki odbył się w Hali Sportowej Zespołu Szkół Centrum Edukacji im. Ignacego Łukasiewicza w Płocku, z inicjatywy Fundacji „Cokolwiek uczyniliście” (29 października br.). Dzieci przebrane za aniołów, świętych i błogosławionych Kościoła katolickiego wzięły udział w konkursach i zabawach. Towarzyszył im ks. biskup Szymon Stułkowski.

Bal Wszystkich Świętych 2023

Pomysłodawcą i koordynatorem przedsięwzięcia był Adam Modliborski, wiceprezes Fundacji „Cokolwiek uczyniliście”: - Chcieliśmy, aby młode pokolenie wzięło udział w wydarzeniu opartym na wartościach chrześcijańskich. Postanowiliśmy wesprzeć rodziców w kształtowaniu takich postaw u dzieci, a także zintegrować uczestników przez animację. Dzieci mogły spędzić czas uczestnicząc w radosnej zabawie, a nie wpatrując się w smartfon - powiedział dr Witold Wybult, prezes Fundacji „Cokolwiek uczyniliście”.

Najwięcej dzieci uczestniczących w balu przywdziało strój Anioła, ale były też dzieci przebrane na przykład za św. Franciszka z Asyżu, św. Faustynę Kowalską, św. Michała Archanioła, św. Mikołaja czy św. Zygmunta - patrona Płocka. Dzieci wzięły również udział w losowaniu nagród.

Partnerami wydarzenia byli: Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Płockiej, Centrum Edukacji Grupa ORLEN, Poland Green Energy, Agencja Impuls.

W organizację przedsięwzięcia włączyli się: ks. dr Krzysztof Cymerman z Oazą i młodzieżą V Liceum Ogólnokształcącego oraz parafią św. Jana Chrzciciela w Płocku, Monika Lisicka z Odnową w Duchu Świętym, wolontariusze.

II Bal Wszystkich Świętych w Płocku odbył się w ramach 38. Płockich Dni Kultury Chrześcijańskiej, jego patronem był biskup płocki Szymon Stułkowski. Wydarzenie dofinansował Diecezjalny Fundusz Społeczny. Fundatorami nagród byli: bp Szymon Stułkowski, radny miejski Andrzej Aleksandrowicz, Piotr Zalewski, Jarosław Karpiński.

Bale Wszystkich Świętych odbyły się przed uroczystością Wszystkich Świętych także w kilku innych miejscowościach diecezji płockiej.