Proboszczowie z diecezji płockiej nie zarazili się koronawirusem

Trzech proboszczów z diecezji płockiej, którzy poddali się testom na koronawirusa, uzyskało ujemny wynik badania. Oznacza to, że nie zarazili od księdza redemptorysty, który w ostatnich dniach maja był w parafii Łopacin koło Ciechanowa, z okazji odpustu parafialnego.

Covid.png

Proboszczowie trzech parafii: Łopacin, Gąsocin i Sońsk (w gminie Sońsk) poddali się kwarantannie po tym, jak okazało się, że ksiądz redemptorysta z Braniewa, który w dniach 30-31 maja uczestniczył w uroczystościach odpustowych w Łopacinie, jest zarażony koronawirusem. Wykonane u nich testy na obecność koronawirusa dały wynik negatywny, co oznacza, że księża się nie zarazili, mimo kontaktu z osobą zarażoną.

Testy na obecność koronawirusa wykonano u wszystkich osób, które przebywały na kwarantannie po odpuście w Łopacinie. Na stronie internetowej Sanepidu w Ciechanowie wciąż znajduje się komunikat z dnia 5 czerwca, aby osoby, które miały kontakt z księdzem redemptorystą, zgłaszały się do stacji.

Zarażony ksiądz redemptorysta nie wymaga hospitalizacji, znajduje się w izolacji domowej. Prawdopodobnie zaraził się podczas święceń kapłańskich, które pod koniec maja odbyły się w Tuchowie koło Tarnowa.