Przy czterech parafiach w diecezji płockiej odbędzie się szczepienie przeciw Covid-19

Z inicjatywy wojewody mazowieckiego w niedzielę 1 sierpnia br. przy czterech parafiach w diecezji płockiej odbędzie się szczepienie przeciw Covid-19. Chętni otrzymają jednodawkową szczepionkę firmy Johnson&Johnson.

Vaccination 6508792 640

W niedzielę 1 sierpnia z inicjatywy wojewody mazowieckiego Konstantego Radziwiłła szczepienia odbędą się przy czterech parafiach w diecezji płockiej: Gozdowo, Łopacin, Klukowo i Staroźreby. Z parafiami kontaktował się pełnomocnik wojewody. Chętni muszą mieć ze sobą dowód osobisty.

- 1 sierpnia we wspólnocie parafialnej będziemy obchodzić 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, sprawowana będzie Msza św. za Ojczyznę i w intencji pomordowanych żołnierzy Armii Krajowej i mieszkańców Gutkowa. Szczepienie przeciw Covid-19 odbędzie się w sąsiedztwie parafii, na parkingu przy kościele, w godzinach 8.00-15.00. Przekazałem tę informację wiernym w ramach ogłoszeń parafialnych, odpowiednie ogłoszenie zostało też powieszone przy kościele - przekazał ks. kan. Ryszard Berk, proboszcz parafii pw. św. Leonarda w Łopacinie.

Szczepienie przy parafiach daje możliwość przyjęcia jednodawkowej szczepionki firmy Johnson&Johnson: - Szczepienie będzie miało charakter dobrowolny, dla osób chętnych. Nikogo nie można do niego zmuszać, choćby dlatego, że nie wiemy, czy i jakie skutki zdrowotne może przynieść szczepionka w przyszłości. Naukowcy i lekarze przekonują nas jednak we wszystkich mediach, że jedynie szczepienie może zapobiec poważnym zachorowaniom na Covid-19 – zaznaczyła Elżbieta Grzybowska, rzecznik Kurii Diecezjalnej w Płocku.

Dodaje, że należy w tym przypadku postąpić zgodnie ze swoim sumieniem, w duchu braterstwa i solidarności społecznej, pamiętając o tych wszystkich, którzy zachorowali na Covid albo na niego zmarli: - Warto pomyśleć nie tylko o sobie, ale także o innych, zwłaszcza poszkodowanych w czasie pandemii – podkreśliła rzecznik.